Ogrodnictwo – albo je kochasz, albo nienawidzisz, a na pewno nie jest to dla wszystkich. Podczas gdy są tacy, którzy kochają być w ogrodzie, pada deszcz lub świeci słońce, są tacy, którzy boją się pomyśleć o konieczności koszenia trawnika, nie mówiąc już o niczym innym.

Zabrudzenie rąk jest łatwe, ale posiadanie ogrodu, z którego jesteś dumny, wymaga czasu, wysiłku i poświęcenia. Tak więc, jeśli nie zatrudnisz kogoś innego, kto wykona te zaszczyty, to do Ciebie należy zapewnienie ładnego ogrodu, z którego możesz korzystać, kiedy wszystko się nagrzeje. Sezon grillowania będzie niedługo, zanim będziemy o tym wiedzieć, a najlepsze ogrody powstają w zimie, więc postępuj zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, aby Twój ogród nabrał kształtu.

Dbaj o swoją glebę przez cały rok

Nie ma nic gorszego niż konieczność przywrócenia dobrej i zdrowej gleby. Podczas gdy zima będzie miała ogólny wpływ na zdrowie twojej gleby, jeśli zadbasz o nią również w chłodne miesiące, o wiele łatwiej będzie ci wrócić w wir rzeczy, gdy lato wróci do domu. Powinieneś regularnie spulchniać glebę.

Sprzątaj po sobie

Zwyczajem jest zostawianie narzędzi ogrodowych leżących wokół ogrodu, ale nie zrobiłbyś tego samego dla przedmiotów wewnątrz domu? Podobnie jak środki czyszczące i zawiesia nie wyglądają szczególnie dobrze w tle domu, tak samo nie wyglądają również nożyce ogrodowe, widelce ogrodowe i grabie – więc przechowuj je bezpiecznie w szopie, aby nie przeszkadzały.

Nie pozwól, aby gromadził się śnieg

Jest to jedna z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić swoim roślinom w zimie, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie. Nawet trudne rośliny cierpią, więc upewnij się, że tam wyjdziesz i pomożesz im w chłodnych miesiącach. Istnieją sposoby na ograniczenie niszczącego odkładania się śniegu na roślinach – wszystko zależy od tego, jak je przycinasz.

Dać trawnikowi potrzebną glebę

Prawdopodobnie pamiętają Państwo swoje dni w ogrodzie w lecie, tak jak wczoraj. Wszystkie grille, przyjęcia ogrodowe, opalanie i biegające po nich małe dzieci z pewnością wywierają wpływ, więc daj trawie potrzebny odpoczynek, pozostając poza nią w miesiącach zimowych. Wystarczy na nią wejść, aby utrzymać chwasty i mech pod kontrolą i grabić niepożądane liście. Poza tym, trzymaj rzeczy w środku przez kilka miesięcy.

Teraz jest czas na sprzątanie szopy i domu letniskowego, jeśli je posiadasz. Zadbaj o swoje budynki gospodarcze, a one będą dbać o Ciebie – i co ważne, o Twoje narzędzia ogrodowe. Daj swoim narzędziom dobre utrzymanie czystości, gdy jesteś przy nich i przechowuj je w ciepłym miejscu z dala od deszczu i śniegu. Narzędzia ogrodowe są tanie, więc nie wyskakuj na rzeczy, których możesz uniknąć przy odrobinie dodatkowej troski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj