Pieluchy nie są jedyną rzeczą, której będziesz potrzebował dla swojego noworodka. Nawet jeśli miłość jest tym, czego Twoje dziecko potrzebuje najbardziej, jest wiele rzeczy, które będą miały wpływ na jego dobre samopoczucie i zdrowie. I są szanse, że jeśli Twoje dziecko jest zdrowe, nie będzie płakało tak wiele.

Zakupy do pokoju dziecka mogą być przytłaczające, ponieważ jest tak wiele rzeczy do rozważenia. Jednak z odrobiną organizacji i listą niezbędnych rzeczy w dłoni, zawsze możesz zamienić ją w coś zabawnego i relaksującego.

Bez dalszego wprowadzania, oto rzeczy, których będziesz potrzebować do pokoju dziecka. Niektóre z nich nie są obowiązkowe, ale ich zakup, jest mądrą rzeczą do zrobienia.

Miejsce do spania

Bez względu na to, jak bardzo kochasz swoje dziecko, nadal będziesz musiał położyć je spać w łóżeczku.

Jeśli szukasz długotrwałej opcji, łóżeczko dziecięce jest tym, z którym powinieneś iść. Możesz z niego korzystać przez kilka lat, a nawet dłużej, jeśli kupisz łóżeczko dziecięce z tapczanikiem. Łóżeczko dla niemowląt można łatwo zmienić w łóżko dla większych dzieci lub w pełnowymiarowe łóżko. Pamiętaj, że będziesz musiał zapłacić dodatkowe pieniądze za łóżeczko dziecięce dla niemowląt.

Normy bezpieczeństwa łóżeczek dziecięcych

Kiedy masz mało pieniędzy, powinieneś kupić zwykłe łóżeczko, nawet jeśli będziesz w stanie to zrobić tylko przez kilka miesięcy, jest to nadal dobra opcja, ponieważ można nawet kółka toczyć po całym domu. Jeśli dziecko za bardzo płacze, możesz przenieść je również do sypialni, aby zasnęło.

Zawsze powinieneś kupić nowe łóżeczko dziecięce, ponieważ normy bezpieczeństwa zmieniają się cały czas. Używane łóżeczko dziecięce może stwarzać pewne zagrożenia dla bezpieczeństwa i nigdy nie chcesz korzystać ze swojej szansy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Twojego dziecka.

Materac łóżeczkowy

Materac łóżeczkowy jest równie ważny jak same łóżeczko dziecięce. Należy zwrócić uwagę przy wyborze materaca, ponieważ materac ubogi może być całkowicie niebezpieczny.

Najlepszy materac łóżeczkowy

Ważna jest również jędrność materaca i im twardszy tym lepiej, ponieważ materac twardy jest w stanie zmniejszyć ryzyko wystąpienia zespół nagłej śmierci niemowląt.

Jeśli chodzi o możliwe odgazowanie substancji chemicznych stosowanych w materacu łóżeczkowym, należy wiedzieć, że ryzyko to nie zostało w tej chwili udowodnione. Może się zdarzyć, że uda Ci się otrzymać materac organiczny.

Podkładka pod materac – na wszelki wypadek

Nie kupujesz 100% wodoodpornego materaca, powinieneś przynajmniej pomyśleć o zastosowaniu wodoodpornej podkładki pod materac, aby położyć ją na wierzchu.

To pomoże Ci radzić sobie z wypadkiem siusiu dużo lepiej. Nie chcesz, aby mocz został wchłonięty przez materac, więc podkładka będzie najlepszym rozwiązaniem. Wystarczy przetrzeć ją, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Pościel

Nawet jeśli możesz pomyśleć, że pościel jest wszystkim, co ma znaczenie, pamiętaj, że nie wszystkie pościele są równe. Istnieją różne rodzaje pościeli do wyboru i lepiej jest, że wybierzesz pościel z bawełny organicznej.

Nawilżacz

Być może nie wiesz o tym, ale suche powietrze pomoże w rozwoju bakterii i wirusów. Powietrze staje się bardziej suche zwłaszcza w okresie zimowym, więc używanie nawilżacza w pokoju, pozwoli utrzymać Twoje dziecko w lepszym zdrowiu.

Istnieje wiele modeli do wyboru i może się okazać, że niektóre z nich łączą w sobie funkcjonalność i urocze wzornictwo.

Dobry nawilżacz ma na celu utrzymanie dziecka w czystości zatok, aby nie zachorowało tak szybko. Twoje dziecko będzie lepiej spać, a uspokajający biały hałas na pewno pomoże.

Jak dobrać nawilżacz?

Istnieją dwie główne kategorie nawilżaczy: ciepłe i chłodne mgiełki. Obydwa rodzaje nawilżaczy są skuteczne, ale wybierając je, należy mieć na uwadze pewne rzeczy.

Ciepła czy chłodna mgiełka?

Nawilżacz z mgłą cieplną, będzie wykorzystywał element grzejny do gotowania wody i wytwarzania pary. Jest to proste urządzenie, które siedzi po cichej stronie i jest dość trwałe. Jest naprawdę przystępne cenowo i sprawia, że pomieszczenie jest cieplejsze, co jest zawsze korzystne dla Twojego budżetu.

Jednak model z ciepłą mgiełką będzie stwarzał ryzyko poparzeń. Tak naprawdę nie można mieć pary bez gorącej wody, prawda? Jeśli nawilżacz spadnie lub rozleje się, ryzyko obrażeń jest naprawdę wysokie. Ponieważ mali są tak ciekawi, mogą również położyć ręce bezpośrednio nad dyszą parową. Dlatego z nawilżaczem tego typu należy używać tylko wtedy, gdy masz 100% pewności, że Twoje dziecko nie jest w stanie dotrzeć do urządzenia i nie powoduje żadnych obrażeń.

Nawilżacz z ciepłą mgiełką lub chłodnym powietrzem.

Nawilżacz z chłodną mgiełką wyeliminuje to ryzyko, ponieważ potrzebuje tylko zimnej wody. Nie oznacza to, że jest on również w 100% wolny od ryzyka. Jeśli nie sprzątasz i nie dbasz o niego regularnie, może on stać się podłożem do rozmnażania pleśni i różnych mikroorganizmów. A kiedy zostaną wyrzucone w powietrze, jest tylko kwestią czasu, aż twoje dziecko będzie je wdychać, zachorowując wystarczająco szybko.

Nawet jeśli ciepłe parowniki stwarzają ryzyko oparzeń, jest wielu pediatrów, którzy nadal zalecają stosowanie tego typu nawilżaczy. Ciepłe powietrze jest czystsze, zabija bakterie i pomaga dziecku zachować zdrowie.

Ultradźwiękowe czy parowe?

Jeśli zamierzasz używać chłodnego typu, będziesz musiał wybrać pomiędzy tradycyjnym modelem parownika a zaawansowanym technologicznie modelem ultradźwiękowym.

Nawilżacz ultradźwiękowy wykorzystuje wibracje dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, rozbijając cząsteczki wody w mgiełkę nawilżającą. Jest to cicha i skuteczna opcja, ale urządzenie zajmuje trochę miejsca. Nie potrzebuje dużo prądu, ale jest droższy niż inne modele. Należy również wziąć pod uwagę ryzyko pęknięcia.

Nawilżacz ultradźwiękowy kontra nawilżacz parowy.

Ponadto nawilżacz ultradźwiękowy nie wymaga filtrów i może prowadzić do powstania drobnego białego pyłu na maszynie i otaczających ją meblach. Nawet jeśli pozostałość jest naturalnym produktem ubocznym, jest to aspekt, o którym należy pamiętać.

Wentylatorowe odparowywanie stworzy chłodne i wilgotne powietrze w przypadku nawilżaczy parowych. Model taki jak ten, jest zazwyczaj dostarczany z wysokiej jakości filtrem i nie będzie wytwarzał żadnych białych osadów. Ma on jednak większą powierzchnię i potrzebuje więcej energii elektrycznej do pracy. Wentylatory o dużej mocy są zbyt głośne, więc należy o tym pamiętać przy zakupie.

Ukryte wydatki

Jeśli zwracasz uwagę na rachunek za energię elektryczną, chłodny nawilżacz z mgiełką, będzie tańszą opcją, ponieważ nie wykorzystuje elementu grzejnego. Z drugiej strony, nie będziesz poświęcać dużo czasu na opiekę nad ciepłym parownikiem. Tak nie jest w przypadku maszyn z ciepłą mgiełką, więc powinieneś się dobrze zastanowić przy wyborze.

Będziesz musiał regularnie wymieniać filtry na nawilżaczach parowych. Modele ultradźwiękowe potrzebują wody destylowanej, aby nie powstawały żadne resztki osadów mineralnych. Do należytej staranności w sprawie opcji.

Jak widać, jest wiele wad i zalet dla każdego z modeli, a wszystkie z nich są bezpieczne i skuteczne – tak długo, jak ich używasz we właściwy sposób. Możesz znaleźć niezawodne opcje, gdy twój portfel jest chudy, ale także droższe modele, które nie wymagają dużej konserwacji. Niezależnie od ostatecznej decyzji, należy zawsze używać nawilżacza w pokoju dziecka.

Termometr pokojowy

Dzieci dość często regulują temperaturę ciała. Mogą stać się chłodne lub przegrzane dość szybko. Kiedy używasz termometru pokojowego, będziesz miał szansę wyeliminować jeden powód jego nocnego zamieszania.

Przewijak

Masz do wyboru ponownie. Możesz iść z wyznaczonym przewijakiem lub podkładką do przewijania, którą możesz umieścić na wierzchołku łóżeczka lub komody. To zależy w dużej mierze od tego, ile miejsca masz lub czy szukasz większej ilości miejsca do przechowywania.

Wielu rodziców po raz pierwszy kupuje przewijak, ponieważ ułatwia to całą wymianę pieluszek. Możesz dostać taki, który ma odpowiednią dla Ciebie wysokość, więc możesz dać sobie przerwę podczas wymiany pieluszek.

Większość zmieniających się przewijaków, ma wiele przestrzeni magazynowych, utrzymując podstawowe elementy dobrze zorganizowane i w zasięgu ręki.

Z drugiej strony, przewijak jest dużo tańszy i zdecydowanie bardziej wszechstronny. Możesz umieścić go wszędzie tam, gdzie jest potrzeba. Ponadto, może nie chcesz zmieniać pieluchy i prawdę mówiąc, będziesz zmieniać pieluchy dość dużo razy.

Wiadro na pieluszki

Nie będziesz wrzucał zabrudzonych pieluch do kosza. Nie chodzi o to, że nie możesz tego zrobić, ale po prostu nie będziesz w stanie powstrzymać zapachu w żaden sposób. Powinieneś iść z wiadrem pieluszkowym, aby je zatrzymać.

Mechanizm jest dość prosty: wepchnąć pieluchę przez pierścień, który utrzymuje zapachy. Pielucha spadnie do plastikowej torby. Kiedy worek jest pełny, będziesz w stanie wyjąć go dobrze uszczelniony, wyrzucając go wraz z innymi śmieciami.

Nie każdy idzie z wiadrem pieluszkowym, ale są one naprawdę przydatne i przystępne cenowo.

Niektóre miejsca do przechowywania

Przechowywanie jest dużym problemem, o który należy dbać, gdy chodzi o pokój dziecka. Nie tylko dlatego, że potrzebujesz dużo miejsca na ubranka dla niemowląt, ale także na pieluchy, zabawki i sprzęt. Poświęć swój czas na podjęcie decyzji, która opcja będzie najlepsza dla Ciebie i Twojego portfela.

Miejsca do przechowywania w pokoju dziecka

To wspaniale, jeśli masz już szafę – wykorzystaj z niej to, co najlepsze. Pełnowymiarowe komody mogą działać równie dobrze. W tym wszystkim, co wiemy, niektóre otwarte półki z pudełkami mogą stać się idealnym rozwiązaniem, gdy Twoje pieniądze są chude. Jeśli zamierzasz skorzystać z tego ostatniego rozwiązania, pamiętaj, aby mieć wyłączone pokrywy, tak aby łatwo było Ci uzyskać dostęp do rzeczy wewnątrz. Ostatnią rzeczą, której chcesz w środku nocy, są trudności w dotarciu do nowej pieluchy.

Elektroniczna niania i monitor oddechu dla niemowląt

Monitor jest doskonałym sposobem na opiekę nad dzieckiem w nocy, bez konieczności przebywania obok niego. Możesz iść z modelem tylko audio lub cyfrowym monitorem wideo.

Elektroniczna niania dla niemowląt

Niania tylko audio jest tańsza niż inny typy, ale nie dostarcza takiej samej ilości informacji jak monitor wideo. Widzenie dziecka w nocy jest bardziej uspokajające dla każdego rodzica.

Na rynku dostępne są wysokiej klasy modele z funkcjami panoramowania i powiększania, które zapewniają widoczność nawet w nocy. Pobierz jeden, który zawiera kilka odbiorników, tak abyś mógł umieścić jeden w swoim pokoju, a drugi w domu, gdziekolwiek jesteś w domu.

Światło nocne

Prawdę mówiąc, światło nocne jest bardziej dla rodzica, a nie dla dziecka. Nocne światło nie jest dla dziecka, które może się bać ciemności, ale dla łatwiejszego przechodzenia przez pokój.

Nocne światło do pokoju dziecka

Nawet jeśli istnieje tak wiele opcji do wyboru, lepiej jest, abyś miał do wyboru taką, która posiada funkcję automatycznego wyłączania. Ponieważ światło nocne może zmienić wzorce snu dziecka, niektórzy nie zalecają stosowania go w pokoju dziecka.

Nie zapomnij o zabawkach

Możesz powiesić zabawki nad łóżeczkiem i pozwolić im działać, jak magia. Pomogą one Twojemu dziecku nie tylko się zrelaksować, ale także zabawiać, kiedy jest pełne energii.

Przecież nie jest zabawą leżenie na plecach i patrzenie na biały sufit za każdym razem, gdy otwierasz oczy. Odrobina rozrywki zawsze będzie miłym sposobem na zapewnienie dziecku odrobiny zabawy.

Możesz znaleźć karuzele, odtwarzające muzykę – są one prawdopodobnie najbardziej popularnym wyborem.

Bujaczek dziecięcy

Nowe modele bujaczków dziecięcych nie tylko poruszają się ruchem przód-tył, ale również poruszają się z boku na bok, podobnie jak w przypadku brzuszka matki. Niektóre dzieci będą spać tylko w bujaczku, więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo baterii. Jeśli jesteś rodzicem, który zawsze jest w ruchu, powinieneś kupić model przenośny.

Fotel obrotowy

Niemowlęta mogą odczuwać zmęczenie pozycyjne, więc mogą się zmęczyć, gdy przez długi czas będą w stałej pozycji. Kiedy Twoje dziecko leżało przez jakiś czas, lepiej jest zmienić nieco jego scenerię i umieścić je w foteliku. Istnieje wiele modeli, które są wyposażone w funkcje wibracyjne, które dzieci bardzo lubią. Staraj się jednak trzymać z dala od tych z migającymi światłami lub nudną muzyką, ponieważ mogą one nadmiernie stymulować i nasilać zamieszanie u Twojego malucha.

Stacja dla mamy

Jeśli jesteś optymistą, być może nigdy nie będziesz musiał korzystać ze stacji dla mamy. Z drugiej strony, szanse na to, że każdego wieczoru pójdziesz do swojego dziecka są dość wysokie. Budzenie się w środku nocy jest dość powszechne dla nowych rodziców, zwłaszcza na początku i zmiana pieluszek lub czasu karmienia są  chaotyczne.

Możesz skorzystać z krzesła pielęgnacyjnego. Krzesło takie jak to jest naprawdę wygodne i łatwe w użyciu, gdy karmisz lub po prostu cieszysz się czasem spędzonym na wiązaniu z małym kolegą. Szukaj krzesła, które ma oparcie na stopy i spróbuj sprawdzić, czy działa na twoje ciało, czy nie.

Możesz również użyć małego bocznego stołka, aby umieścić go obok krzesła. Jest to świetny mebel, ponieważ można na nim położyć telefon lub filiżankę herbaty.

Niektórzy uważają, że stacja dla mamy oznacza nadmierne wydatki, ale nie powinieneś się wahać. Bycie wygodnym i zrelaksowanym, gdy Twoje dziecko jest szczęśliwe, jest bezcenne.

Jeśli mama jest spokojna i zrelaksowana, są szanse, że dziecko jest również spokojne. Krzesła i bujaki są doskonałym dodatkiem do każdego pokoju dziecka, ponieważ pomagają maluchom w wykonywaniu niektórych z ich ulubionych zajęć: bujanie i przytulanie się do tych, które kochają. Rozpocznij swoją noc od wyłączenia świateł, umieszczając malucha na klatce piersiowej.

Kilka małych must-have do pokoju dziecka

Lista rzeczy, które musisz kupić do pokoju dziecka jest dość długa i dlatego powinieneś mieć ją przy zakupie. Jest jeszcze kilka innych mniejszych rzeczy, które musisz dodać do listy:

Ogrzewacz do butelek

Pobudka o 2 rano i konieczność podgrzewania mleka jest dość przerażająca. Należy szukać podgrzewacza do butelek, który w mgnieniu oka ogrzeje mleko lub jedzenie. Dobry jest również w stanie dezynfekować smoczki lub inne małe przedmioty. Zmniejsza to również ryzyko utraty składników odżywczych, które zdarzają się podczas używania kuchenki mikrofalowej.

Odświeżacz powietrza

Spójrzmy prawdzie w oczy: złe zapachy i pokoje dla dzieci łączą się w całość. Nie oznacza to jednak, że wszyscy powinniście cierpieć. Używaj odświeżacza w formie krążków o zapachu lawendowym wypełnionych sodą oczyszczającą. Nie tylko dlatego, że eliminują nieprzyjemne zapachy, ale również dlatego, że robią to w sposób bezpieczny i skuteczny.

Osłony gniazdek elektrycznych

Gdy dziecko stanie się mobilne, powinieneś zacząć zastanawiać się nad zapewnieniem bezpieczeństwa w jego pokoju. Możesz podłączyć wszystkie gniazda, aby zminimalizować ryzyko porażenia prądem. Pakiety wtyczek można znaleźć w sklepach z artykułami dla niemowląt, sklepach ze sprzętem komputerowym, a nawet w supermarketach.

Brama bezpieczeństwa

Nie możesz powiedzieć, że jesteś z bezpieczeństwem swojego dziecka, chyba że masz jakieś bramy bezpieczeństwa. Nowe modele wyglądają niesamowicie w każdym domu i są bardzo wszechstronne, co pozwala na przeniesienie ich w dowolne miejsce w domu. Ponadto, są bardzo łatwe w instalacji i obsłudze.

Ostatnia wskazówka na drogę

Przygotowanie się do przyjścia dziecka może być czasem męczące i przytłaczające, ale nie powinieneś zabawiać się w równania. Bądź kreatywny i trzymaj się listy. Ostatnią rzeczą, której chcesz, to nie mieć już pieniędzy na pieluszki, kiedy dziecko wraca do domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj