Życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać. Stąd zamiast wybierać tradycyjną kosiarkę, lepiej postawić na robota koszącego. Bardzo często mówi się, że nie nadają się one na duże trawniki, ponieważ są mało wydajne. A jaka jest prawda? Czy istnieje robot koszący odpowiedni na duży trawnik? Okazuje się, że tak, a jest nim Dreame Roboticmower A1. Warto dowiedzieć się o nim więcej.

Robot koszący, który nada się na trawnik nawet do 2000 m2 – poznaj programowanie Roboticmower A1

Dreame stworzył robot koszący, który będzie odpowiedni nawet na dużych trawnikach o powierzchni do 2000 m2. Warto oczywiście zdawać sobie sprawę, że w ciągu jednego dnia wydajność robota pozwala na skoszenie ok. 10000 m2 trawnika. Zatem aby skosić cały trawnik o powierzchni ok. 2000 m2, trzeba będzie więcej niż jednego dnia. Nie oznacza to jednak, że koszenie nie będzie wydajne. Otóż robot koszący Roboticmower A1, gdy będzie miał już słabą baterię wróci do stacji dokującej. Po 65 minutach będzie naładowany i gotowy do dalszej pracy. Rozpocznie ją nie od zera, a od miejsca w którym skończył. Warto jeszcze zwrócić uwagę na programowanie tego urządzenia. Otóż na samym początku konieczne jest wyznaczenie obszaru koszenia, co podobnie jak ustawienie parametrów odbywa się za pośrednictwem aplikacji, a dokładnie Dreamehome. Po jej uruchomieniu można rozpocząć mapowanie terenu i zdalne sterowanie robotem w celu wyznaczenia krawędzi obszaru koszenia. Należy wiedzieć, że w ich przypadku nachylenie nie może być większe niż 27%. Z kolei na pozostałym obszarze może wynosić do 45%. Stąd robot koszący nie jest przeznaczony jedynie na płaskie trawniki, ale również te z nierównościami terenu.

Jakie przydatne funkcje posiada Dreame Roboticmower A1? Czy trzeba kosić cały duży trawnik?

Warto wiedzieć, że Dreame Roboticmower A1 posiada aż cztery tryby koszenia. Dzięki temu poza koszeniem całego trawnika można ustawić koszenie krawędzie, koszenie strefowe albo punktowe. To jeszcze nie wszystko, co oferuje to urządzenie, bowiem posiada liczne funkcje bezpieczeństwa. Pierwszą z nich jest blokada dla dzieci. Dzięki jej ustawieniu dziecko nie może samodzielnie włączyć robota koszącego. Do tego są jeszcze takie funkcje, które bezpośrednio wpływają na trwałość urządzenia i jego komponentów, a także jakość koszenia. Należą do nich funkcja ochrony przed deszczem i funkcja ochrony przed mrozem. W pewnych okolicznościach, w czasie jesienno-zimowym warto włączyć obydwie. Gdy tylko sensor Lidar wykryje wilgoć robot koszący szybko wróci do stacji dokującej. Warto przy tym podkreślić, że taka funkcja chroni przede wszystkim ostrza. Niemniej jednak obudowa urządzenia jest wodoodporna na poziomie IPX 6. Wodoodporna jest także stacja dokująca. Podobnie rzecz wygląda z mrozem. Otóż ta funkcja uniemożliwia koszenie, gdy temperatura jest niższa niż 6 stopni. W jej przypadku źdźbła mogą zostać bardzo szybko zaatakowane przez choroby grzybowe. Takie funkcje są zatem korzystne także dla wyglądu trawnika. Możliwa wysokość koszenia do ustawienia w aplikacji Dreamhome może wynosić od 3 do 7 cm. Są to optymalne wartości dla wszystkich traw dostępnych na rynku. Niskie koszenie jest rekomendowane dla traw sportowych, z kolei wysokie utrzymywanie trawnika jest niezbędne w przypadku traw łąkowych. Jeżeli szukacie wydajnego robota koszącego, to możecie nabyć go w ofercie na stronie: https://sklep.dreame-polska.pl.

Mając duży trawnik, nie musisz sięgać po tradycyjną kosiarkę. Skorzystaj z innowacyjnego rozwiązania, czyli robota koszącego Dream Roboticmower A1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj