Systemy zarządzania urządzeniami w domu to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Inteligentny dom na miarę XXI wieku to jednak nie tylko systemy kamer czy czujników, ale także inteligentne sprzęty, takie jak zmywarki. Jak wybrać zmywarkę z Wi-Fi, która spełni nasze oczekiwania? Sprawdź, co oferuje w tej kwestii Samsung.

Jak działa inteligentny dom?

Inteligentny dom to szereg systemów i urządzeń, które połączone są w jedną sieć. Jeszcze nie tak dawno podłączenie tych systemów i poszczególnych sprzętów odbywało się przewodowo. Dziś większość urządzeń, zwłaszcza AGD, posiada wbudowany moduł Wi-Fi. To dzięki niemu możemy wydawać polecenia domowym sprzętom. Za jego pomocą urządzenia te komunikują się również między sobą. Sterowanie możliwe jest m.in. dzięki aplikacji w telefonie czy tablecie.

Inteligentne systemy i urządzenia mają wiele zalet. Przede wszystkim oferują nam wygodę i ułatwiają życie. Możliwość zdalnego sprawdzenia monitoringu czy włączenia światła bez wstawania z kanapy to duże udogodnienie dla wielu osób. Ponadto smart dom to także oszczędność – nie tylko naszego cennego czasu, ale także energii.

Zmywarka z Wi-Fi – jak wybrać?

Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki z Wi-FiPrzede wszystkim jest to klasa energetyczna. Jak wiadomo, urządzenia smart odznaczają się zwykle większą energooszczędnością, jednak wśród nich spotkamy zarówno te w klasie A, jak i B. Jeśli więc zależy nam na mniejszym zużyciu energii, wybierzmy klasę A.

Istotne jest również to, jakie funkcje oferuje nam zmywarka sterowana smartfonem, a konkretnie – co za pomocą telefonu możemy zrobić. Czy możliwe jest tylko zdalne włączanie i wyłączanie, czy w aplikacji zmienimy też ustawienia, będziemy monitorować pracę zmywarki, czy też zużycie prądu. Wiele modeli oferuje zdalną diagnostykę oraz rozwiązywanie problemów i błędów działania. Są jednak i takie urządzenia, które przy pomocy aplikacji dostosują program zmywania w zależności od tego, jaka potrawa była wcześniej przygotowana i jaki był jej sposób obróbki. Pamiętajmy jednak, że w tym przypadku wszystkie urządzenia, czyli np. zmywarka, piekarnik i mikrofalówka, muszą być połączone z konkretną aplikacją. Takie możliwości daje nam np. zmywarka Samsung. SmartThingsczyli aplikacja ją obsługująca, zbiera dane z pozostałych inteligentnych urządzeń, by zasugerować jak najbardziej optymalny program*.

Co oferuje nam zmywarka sterowana smartfonem Samsung?

Wśród inteligentnych urządzeń na uwagę zasługuje zmywarka Samsung SmartThingsczyli zmywarka sterowana za pomocą dedykowanej aplikacji. Model Bespoke DW60CB895UAPET posiada wbudowany tryb AI Energy. Poza tym, że dzięki aplikacji możemy na bieżąco monitorować dzienne, tygodniowe i miesięczne zużycie energii, to jeszcze istnieje możliwość włączenia programu ograniczającego pobór prądu. Dzięki niemu możemy zmniejszyć zużycie energii nawet o 23% przy programie garnki i patelnie**.

Poza tym w aplikacji znajdziemy też porady dotyczące użytkowania zmywarki, a urządzenie powiadomi nas, gdy zajdzie potrzeba uzupełniania środków czystości. Dzięki zmywarkom Samsung zaoszczędzimy czas i pieniądze.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Aplikacja SmartThings dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS (Android OS 8↑, iOS 13↑). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi i konto Samsung. Wszystkie zarządzane urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings. Usługa jest dostępna tylko, jeśli pozostałe urządzenia są również połączone z aplikacją. Dostępność i funkcje mogą się różnić w zależności od kraju.

**Na podstawie wewnętrznych testów porównujących temperaturę wody w standardowym trybie zgodnym z ustawieniami fabrycznymi w trybie garnki i patelnie do temperatury po włączeniu AI Energy mode. Wyniki zależą od aktualnych warunków wykorzystania. AI Energy mode może być używany z 6 cyklami: intensywnym, ekspresowym, extra cichym, garnki i patelnie, plastik i auto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj