Samsung po raz kolejny udowadnia, że warto posiadać w domu wiele sprzętów właśnie tej marki. Powód jest bardzo prosty – SmartThings, czyli aplikacja pozwalająca na inteligentne sterowanie nimi wszystkimi za pomocą jednego urządzenia – smartfonu lub tabletu. Bardzo ważny jest fakt, iż kontrola urządzeń została tak opracowana, aby była możliwa przebywając poza domem. Takie rozwiązanie z całą pewnością przyciągnie wiele niezdecydowanych jeszcze osób. 

SmartThings – mała aplikacja, duże możliwości

Samsung opracował swoją aplikację w taki sposób, aby można było ją używać na praktycznie każdym urządzeniu z systemem iOS lub Android. Aplikacja ta posiada wiele różnych funkcji, które mają na celu w miarę możliwości pełne zapanowanie nad podłączonymi do niej sprzętami. Dzięki Samsung SmartThings można kontrolować zaplanowane dla podłączonych urządzeń zadania. W ten sposób użytkownik zyskuje pełną orientację, kiedy pralka wyprała pranie, a zmywarka zmyła naczynia. Bardzo przydatna w tym zakresie może okazać się funkcjonalność powiadomień, dzięki której nie trzeba za każdym razem uruchamiać aplikacji, aby sprawdzić, czy zadania zostały wykonane. Dzięki nowoczesnemu designowi aplikacji można w łatwy i intuicyjny sposób pogrupować swoje urządzenia. Sprawia to, że nie ma możliwości pomylenia np. pralki ze zmywarką, czy telewizorem, gdyż znajdują się one w różnych miejscach na ekranie smartfonu. SmartThings pozwala także na kontrolę bieżących ustawień podłączonych urządzeń, a także łatwą ich modyfikację.

Co można podłączyć do SmartThings?

Lista urządzeń, które można skorelować z aplikacją, jest naprawdę długa. Większość z nich została zaopatrzona w specjalne kody QR, dzięki czemu podłączenie ich do aplikacji jest jeszcze szybsze i prostsze. Spośród najbardziej znanych sprzętów, które można obsługiwać za pomocą SmartThings, należy wymienić (oczywiście wszystkie marki Samsung):

  • telewizory
  • klimatyzatory
  • pralki
  • inteligentne roboty sprzątające
  • lodówki
  • czujniki ruchu
  • aparaty fotograficzne
  • oświetlenie
  • termostaty

A także wiele innych innowacyjnych produktów marki Samsung.

Przykłady wykorzystania aplikacji SmartThings

Samsung stworzył aplikację SmartThings w celu ułatwienia codziennie wykonywanych czynności. To właśnie dzięki tej funkcjonalności można bez problemu zacząć oglądanie filmu na jednym urządzeniu (np. smartfonie) i skończyć na drugim (np. telewizorze po powrocie do domu). Dzięki połączeniu aplikacji z oczyszczaczem powietrza marki Samsung można w łatwy sposób kontrolować jakość powietrza w domu. Wystarczy tylko uruchomić aplikację, aby dowiedzieć się ile i jakich zanieczyszczeń znajduje się w domowym powietrzu, Aplikacje poinformuje użytkownika także o tym, kiedy należy wymienić wkład filtrujący powietrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj