poprawa wnętrza

Każdy może mieć designerski wystrój domu bez konieczności płacenia za niego fortuny. Wszystko, co musisz zrobić, to wykorzystać kilka inteligentnych pomysłów na projekt.

Ile razy natknąłeś się na magazyn wnętrzarski lub strony internetowe i widziałeś jedne z najpiękniejszych domów i cały czas masz je przed oczami? Kiedy natkniesz się na te wspaniałe domy, to jest całkiem pewne, że kosztowały majątek! Jednak jak patrzysz na luksusowe wnętrza i widzisz niektóre pewne przedmioty, przypominasz sobie, że widziałeś podobne w lokalnym sklepie w Twojej okolicy, w znacznie bardziej przystępnej cenie.

Prawdopodobnie tak…

To właśnie w tym momencie prawdopodobnie zdałeś sobie sprawę, że Twój dom może rzeczywiście mieć taki sam luksusowy wygląd jak domy w magazynach, ale w znacznie bardziej przystępnej cenie. Czasami nie zdajemy sobie sprawy lub nie widzimy potencjału piękna w naszych własnych domach, ponieważ tam mieszkamy. Jednak czasopisma są świetną formą inspiracji, z której można czerpać pomysły na swoje własne mieszkanie.

Teraz, najważniejsze jest, aby zrozumieć, że osiągnięcie wyglądu luksusu w bardziej przystępnej cenie, będzie wymagało nie tylko zakupu różnych przedmiotów, ale także trochę wysiłku i odrobiny kreatywności z Twojej strony.

Jeśli nie przeszkadzają Ci te dwa czynniki, to jesteś na dobrej drodze do nadania wnętrzom Twojego mieszkania nowego i drogiego wyglądu, ale w rozsądnej cenie.

Porady, jak nadać swojemu domowi taki „drogi” wygląd bez rozbijania banku.

Zapewnij każdemu z pokoi punkt centralny

Za każdym razem, gdy ktoś wchodzi do pokoju w twoim domu, musi się czymś zająć, a punkt centralny jest dokładnie tym, co służy temu celowi. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest tu wielopunktowa oprawa oświetleniowa. Również fotograficzny kolaż ścienny świetnie spełni funkcję.

W kwestii punktu centralnego pomieszczenia należy wziąć pod uwagę to, że musi ono być bardzo piękne i przyciągać uwagę tych, którzy wchodzą do pomieszczenia. Musi ono nie tylko przyciągać wzrok, ale także ożywiać rozmowę. Więc niezależnie od tego, czy wybierzesz kolaż fotograficzny na ścianie, czy żyrandol jako punkt centralny, po prostu upewnij się, że jest elegancki i podkreśla piękno.

Dodaj kwiaty do domu

Jeśli wiesz cokolwiek o weselach, wiesz, że kwiaty są jednym z najdroższych aspektów wesela. Na szczęście nie musi tak być w przypadku nadania Twojemu domowi wymyślnego nowego wyglądu. Dodając kwiaty do domu, nie musisz kupować ich w tropikach. Wystarczy zwykły spacer po lokalnym sklepie spożywczym i to już powinno się załatwić sprawę.

Daj szansę sklepom z rzeczami używanymi i marketom spożywczym

Sklepy z rzeczami używanymi i markety spożywcze są głównymi miejscami, w których można znaleźć ukryte skarby. W tych lokalizacjach można znaleźć wszystko, od lamp antycznych po ramy obrazów. Najważniejsze jest to, że trzeba tam robić zakupy z rozmysłem.

Możesz iść do sklepu z tanimi rzeczami i zobaczyć przedmioty, które wyglądają na zużyte i przestarzałe, ale to głównie dlatego, że te przedmioty zostały umieszczone na strychach i w piwnicach zbierając kurz przez lata. Musisz patrzeć na te przedmioty z myślą o przyszłości.

  • Jak wyglądałby ten stół, gdyby został wytarty, wyszlifowany i zakonserwowany?
  • Czy lampę można by przywrócić do życia z nowym kloszem?
  • Co by było, gdyby te ramy obrazów zostały wytarte i pomalowane na czarno?

Ludzie wyrzucają niesamowite przedmioty, które w sklepach detalicznych kosztują setki złotych, ale w sklepach z rzeczami używanymi można je kupić za ułamek ceny. Należy jednak pamiętać, że niektóre sklepy będą zawyżać ceny takich przedmiotów. Miejmy to na uwadze, aby nie ponieść dużych kosztów.

Pomaluj ścianę na akcentujący kolor

Akcentowanie ściany kolorem dodaje nutkę wyrafinowania każdemu pomieszczeniu, ale jedynym sposobem na to, aby taka ściana działała, jest uzupełnienie wystroju pomieszczenia. Na przykład, jeśli w Twoim salonie znajdują się meble w jaskrawych kolorach, żółta lub turkusowa ściana będzie idealna do tego pokoju. Jeśli masz kuchnię o tematyce morskiej, możesz cieszyć się granatową ścianą. Musisz tylko spojrzeć na wystrój, który obecnie posiadasz i zbudować z coś niego.

Niektórzy będą malować sufit, traktując go jako swoją ścianę akcentową. To nazywa się „piąta ściana” i rzeczywiście jest to nowy projektowy trend, którego nie chcesz przegapić! Doda to wyjątkowości Twojemu domowi!

Pozbądź się bałaganu

W rzeczywistości wszystkie niepotrzebne rzeczy, które masz w swoim domu, są prawdopodobnie jednym z powodów, dla którego chciałeś nadać swojemu domowi nowy wygląd, nie zdając sobie z tego sprawy.

Poza cudownymi zdrowotnymi korzyściami z odgracania mieszkania, ono także sprawia, że twój dom wygląda luksusowo. Jedną rzeczą jest mieć otwartą garderobę, ale kiedy ubrania porozrzucane są po krzesłach, wygląda to tandetnie. Zrób to, co do ciebie należy, usuwając z domu niechciane i nieużywane rzeczy, nawet nie zauważysz, że się ich pozbyłeś!

Wymiana osprzętu w starych meblach

Może masz tę starą antyczną komodę, która została ci podarowana przez zmarłego krewnego, ale jej styl jest zbyt przestarzały jak na twój styl. Cóż, jednym ze sposobów, aby zachować rodzinną pamiątkę i nadać jej nowocześniejszy wygląd jest wymiana elementów dekoracyjnych.

Szybka wycieczka do lokalnego sklepu z narzędziami pozwoli Ci znaleźć klamki i gałki, które będą idealnie pasowały do tego, czego szukasz. Tę samą technikę można również zastosować w przypadku klamek i numerów na drzwiach, a także w domu i skrzynce pocztowej.

Dodaj złote i srebrne akcenty

Akcenty to wszelkie bibeloty i ozdoby, które sprawiają, że wnętrze twojego domu jest „tandetne”, a złote i srebrne akcenty to świetny sposób na nadanie twojemu domowi odrobiny „blasku”, którego brakowało.

Niektóre popularne złote i srebrne akcenty to poduszki, świeczniki, lampy i ramy do obrazów. Akcenty, które wybierzesz, zależą ostatecznie od Ciebie, ale jeśli nie jesteś pewien, co wybrać, spójrz na te piękne, luksusowe magazyny wyposażeniem wnętrz! Ponadto, będziesz zaskoczony, co puszka srebrnej i złotej farby w sprayu może zrobić dla nudnych przedmiotów, które już masz!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj