Mało kto może sobie pozwolić na zaaranżowanie jadalni w osobnym pomieszczeniu. Nie warto jednak rezygnować z jadalni; z powodzeniem można optycznie wydzielić tę przestrzeń nawet w salonie z aneksem kuchennym. Strefa ta będzie się wyróżniać, ponieważ z całą pewnością stanie w niej stół wraz z krzesłami. Niemniej warto pokusić się o dodatkowe akcenty, które scalą aranżację. Proponujemy dziś kolor przewodni – niezwykle modną i elegancką butelkową zieleń.

Jadalnia – jak urządzić ją ze smakiem?

Jadalnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem – to miejsce, w którym spotykają się wszyscy członkowie rodziny podczas wspólnych posiłków. Jest to również przestrzeń do celebrowania ważnych rodzinnych uroczystości i świąt. Niedzielne obiady, przyjęcia urodzinowe, roczek wyczekanej pociechy, rocznice ślubu, spotkanie przy kawie z przyjaciółmi – to właśnie wtedy jadalnia tętni życiem.

Co za tym idzie – musi to być miejsce dostosowane do potrzeb całej rodziny, ale także reprezentacyjne. Wcale nie musi to być wystrój rodem z restauracji. Oferowane przez producentów meble (znajdziesz je tutaj: https://vokato.com/pomieszczenia/jadalnia) są zarówno komfortowe i wygodne, jak też eleganckie.

Z pewnością musisz postawić w jadalni stół lub nieco mniejszy stolik (w zależności od potrzeb rodziny, ale również od ilości miejsca). Dopełnieniem będą krzesła, a całą resztę załatwią dodatki i dekoracje (na przykład serwetki, pokrowce na krzesła, bieżnik na stół, podkładki pod talerze). Dobrym wyborem jest rozkładany stół, który na co dzień nie zajmuje wiele miejsca, natomiast można go rozłożyć, gdy przyjdą goście.

Jadalnia w salonie – jak to ugryźć?

Jeśli urządzasz jadalnię w salonie, to postaraj się, aby poszczególne elementy wystroju pasowały do całości aranżacji. W wielu mieszkaniach salon i kuchnia (a niekiedy nawet hol) tworzą przestronną, otwartą przestrzeń. Trzeba wówczas zadbać o to, aby aranżacja była spójna i harmonijna.

Dobrym pomysłem na zaznaczenie strefy spożywania posiłków jest umieszczenie tapety na ścianie za stołem. Innym rozwiązaniem jest postawienie regału na książki (nie musi być wcale wysoki), a za nim zaaranżowanie przestrzeni ze stołem i krzesłami. Trzeba jednak pamiętać o tym, by nie „zagracić” salonu i na przykład nie zablokować przejścia.

Warto też postawić na jeden motyw kolorystyczny, zastosowany tylko w jadalni. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby pasował do pozostałej aranżacji. Taki akcent kolorystyczny doda charakteru i energii zbyt monotonnej aranżacji (sprawdzi się chociażby wtedy, gdy salon urządzony jest w stylu skandynawskim czy minimalistycznym).

Jadalnia w kolorach butelkowej zieleni

Urządzając jadalnię, zwróć uwagę na niezwykle modny, a jednocześnie elegancki, kolor butelkowej zieleni. Jest to kolor, który cechuje się pewną szlachetnością, a co za tym idzie – nigdy nie wyjdzie z mody. Świetnie komponuje się zarówno ze złotymi, jak i srebrnymi dodatkami.

Aby nie przesadzić – postaw na tapicerowane krzesła z siedziskami w kolorze butelkowej zieleni. Eleganckiego sznytu dodają im smukłe chromowane nóżki. Krzesła z wygodnym kubełkowym siedziskiem wyróżniają się nietuzinkowym designem, ale przede wszystkim są bardzo wygodne. To ważne, aby spożywać posiłek w komfortowych warunkach.

Do tego sprawdzi się dębowy stół. Jego neutralna kolorystyka sprawi, że subtelnie wtopi się w aranżację, natomiast pierwsze skrzypce zagrają stylowe krzesła. Zadbaj też o dodatki i dekoracje – motyw przewodni może się znaleźć na serwetkach czy zawieszonych na ścianie za stołem obrazach lub plakatach.

Oczywiście możesz takie akcenty kolorystyczne zastosować również w pozostałej części salonu – będzie to wówczas element, który wprowadzi wrażenie harmonii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj