biuro na poddaszu

W ciągu ostatnich lat rynek pracy, nie tylko w Polsce bardzo się zmienił. Coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną. Dlatego w takim przypadku musimy pomyśleć o zaaranżowaniu przestrzeni do pracy w domu. Jak się do tego zabrać? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Na początku musimy się zastanowić, ile tak naprawdę miejsca do pracy potrzebujemy. Nie zawsze musimy mieć dla siebie całe pomieszczenie biurowe. Niektórym osobom wystarczy fragment kuchennego stołu. Nigdy nie pracujmy w sypialni, zwłaszcza w łóżku. To nie sprzyja koncentracji.

O czym powinniśmy pamiętać, gdy urządzamy domowe biuro?

Najważniejsza jest nasza wygoda. Wszak przy biuru spędzamy około osiem godzin, czyli 1/3 doby. Bardzo ważne jest odpowiednie biurko. Szerokość blatu to minimum 90 centymetrów. Przyda nam się też fotel z regulowanym oparciem, którego wysokość będziemy mogli dostosować do naszego wzrostu. Dzięki temu nie nadwyrężymy swojego kręgosłupa.

Kolejna istotna rzecz to światło. Najlepsze będzie to naturalne, dlatego warto umiejscowić swoje miejsce pracy w pobliżu okna. Najlepiej prostopadle do niego. Nie możemy oczywiście zapomnieć o oświetleniu na suficie i małej lampce na biurko. Pamiętajmy, że jeśli jesteśmy praworęczni to umieszczamy ją po lewej stronie. Natomiast, gdy jesteśmy leworęczni umieszczamy źródło światła po prawej stronie.

Niedostateczna ilość światła może niekorzystnie wpływać na naszą koncentrację zwłaszcza w okresie zimy i jesieni, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza.

Warto też zadbać o odpowiednią aranżację. Pomalować ściany na kolor, który naprawdę lubimy. Kupmy sobie jakiś fajny organizer czy choćby prostą tablice korkową. W estetycznej przestrzeni będziemy zdecydowanie wydajniej pracować.

Gdzie najlepiej ulokować nasze domowe biuro?

Lokalizacja naszego domowego biura jest bardzo ważna. W bardzo istotny sposób wpływa na naszą efektywność i kreatywność. A zatem gdzie najlepiej umieścić swoje miejsce do pracy? Z dala od miejsc, gdzie przez cały dzień przebywają inni domownicy, dlatego salon odpada. Chyba, że mieszkamy sami. Biuro powinno być położone blisko wejścia do domu. Zwłaszcza jeśli zamieszamy przyjmować w nim klientów. Przecież nie chcemy pokazywać obcym osobom całego naszego mieszkania.

Dobrym pomysłem jest aranżacja biura na poddaszu lub w piwnicy. Zazwyczaj te części domu są dość odizolowane od reszty, dzięki temu będziemy w stanie skoncentrować się lepiej na pracy. A co jeśli nie możemy wygospodarować osobnego pomieszczenia? W takim przypadku warto choć wizualnie oddzielić przestrzeń do pracy i nasze domowe pielesze. Sprawdzą się wszelkiego rodzaju kotary czy parawany. Inny ciekawy pomysł, to umieszczenie naszego domowego biura w dużej szafie wnękowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu po zakończeniu pracy nasze dokumenty czy laptop znikają nam z oczu, a my możemy spokojnie odpoczywać.

Podsumowując, aranżacja domowego biura jest dość skomplikowanym procesem. Warto wypróbować kilka rozwiązań i wybrać te, które najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj