Dom z antresolą to ciekawy przykład maksymalnego wykorzystania wolnej przestrzeni w domach jednorodzinnych, najczęściej parterowych. Projekty domów Modern House z antresolą to przede wszystkim idealne rozwiązanie dla problematycznych działek, zwłaszcza tych małych i wąskich, ponieważ zwiększają przestrzeń użytkową domu. To tylko jedna z zalet tej konstrukcji architektonicznej. Sprawdź, czym właściwie jest antresola i co może Ci jeszcze zaoferować.

Dom z antresolą według polskiego prawa

Definicję antresoli określa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku. Charakteryzuje ją jako górną część kondygnacji lub pomieszczenia znajdującą się nad przedzielającym je stropem pośrednim.

Antresola to przestrzeń nieograniczona żadnymi przegrodami budowlanymi od strony wnętrza, z którego została wydzielona. Prawo budowlane mówi jasno, że antresola powinna być mniejsza od całej powierzchni kondygnacji, a jej wysokość nie może wynosić mniej niż 2 metry (musi pozwalać człowiekowi na stanie w tym miejscu w pozycji wyprostowanej).

Do niedawna antresola budowana była zazwyczaj w kamienicach oraz w mieszkaniach o ponadprzeciętnej wysokości sufitów, gdzie możliwe było optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Obecnie antresolę coraz częściej wykorzystuje się również w nowoczesnych domach jednorodzinnych, które nie zawsze dysponują dużym metrażem, za to posiadają wysokie pomieszczenia.

Przepisy Prawa budowlanego wskazują, że konstrukcja nośna antresoli powinna spełniać wymagania klasy D odporności pożarowej. Jej zabudowa musi być wykonana z trwałych materiałów i zakotwiczona w ścianach nośnych budynku mieszkalnego. Alternatywnym, dopuszczalnym prawnie rozwiązaniem jest postawienie antresoli na stropie w taki sposób, aby posiadała odpowiednią ilość punktów podparcia.

Projekt domu z antresolą – zbędny luksus, czy funkcjonalne rozwiązanie?

Właściwie, po co Ci antresola w domu? Przede wszystkim takie rozwiązanie może zarówno stanowić ciekawy element dekoracyjny, jak i posłużyć do zaaranżowania dodatkowej sypialni dla gości czy Twojego gabinetu.

Domy z antresolami Modern House to wiele możliwości zaaranżowania takiej przestrzeni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby antresola stała się przytulną sypialnią, dzięki czemu zyskasz dodatkowy pokój. Niskie antresole doskonale sprawdzają się jako wszelkiego rodzaju schowki, pomieszczenia gospodarcze, garderoby, spiżarnie, a nawet biblioteczki. Jeżeli antresola jest odpowiednio zabudowana i posiada bezpieczne schody z barierką, można ją śmiało przeznaczyć na przykład na pokój wypoczynkowy czy pomieszczenie zabaw dla starszych dzieci. To również praktyczne i innowacyjne rozwiązanie stosowane przez architektów Modern House do rozdzielenia przestrzeni sypialnianej od strefy dziennej domu.

Najważniejsze zalet posiadania antresoli w domu to przede wszystkim:

  • dodatkowa powierzchnia do dowolnego wykorzystania
  • atrakcyjne wizualnie rozwiązanie przestrzenne
  • zwiększenie optycznie powierzchni użytkowej
  • rozgraniczenie stref w domu bez konieczności zamykania ich osobnymi drzwiami
  • optymalne wykorzystanie kubatury budynku

Domy z antresolami MODERN HOUSE

W ofercie Modern House znajdziesz zarówno małe domy z antresolą (idealne dla singli lub par), jak i większe metrażowo budynki willowe, odpowiednie dla dużych rodzin z dziećmi. Nowoczesne projekty domów z antresolą to starannie zaprojektowane i dopracowane pod względem funkcjonalności, ergonomii i estetyki obiekty jednorodzinne o zróżnicowanym układzie pokoi czy konstrukcji dachu (dach bezokapowy, dach tradycyjny wielospadowy, nowoczesne projekty domów z płaskim dachem).

Projekty domów Modern House z antresolą zawierają najnowsze trendy w architekturze, odzwierciedlając jednocześnie wieloletnie doświadczenie architektów z Modern House w projektowaniu nowoczesnych koncepcji domów, które odpowiadają wszystkim potrzebom dzisiejszych inwestorów.

Dom z antresolami Modern House to idealne rozwiązanie dla rodzin poszukujących nie tylko funkcjonalnej, ale również oryginalnej bryły. Przestrzeń antresoli umożliwia elastyczne zagospodarowanie przestrzeni oraz pozwala na wykorzystanie wnętrza w sposób, który będzie odpowiadał potrzebom oraz oczekiwaniom wszystkich domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj