Wielkość domu prefabrykowanego

Pojęcie małego, średniego czy dużego domu nie jest konkretnie określone w przepisach prawach lub nomenklaturze architektonicznej. Każdy ma inne potrzeby, które są definiowane m.in. przez budżet, wielkość działki i styl życia. W wielu przypadkach to jednak wielkość rodziny decyduje o tym, jaki metraż domu modułowego prefabrykowanego będzie najwygodniejszy w perspektywie nie tylko teraźniejszości, ale i najbliższych lat. Dowiedz się, jaka wielkość nieruchomości pomoże spełnić Twoje oczekiwania na podstawie projektów dostępnych na platformie Domum!

Mały dom z prefabrykatów – 35, 70 a może 100 mkw.?

Określenie „mały dom” dla każdego może oznaczać coś innego. Część osób twierdzi, że są to bardziej budynki z jedną sypialnią oraz salonem połączonym z kuchnią, a także wygodnie zaprojektowaną łazienką. Z perspektywy pracy zdalnej oraz rosnącej chęci spędzania czasu z dala od miejskiego zgiełku 35 m2 powierzchni użytkowej wydaje się idealnym pomysłem dla singla, który wykonuje obowiązki zawodowe na tzw. „home office”. Z pozoru niewielki, lecz dobrze zaaranżowany dom modułowy prefabrykowany może również posłużyć jako baza wypadowa poza miasto, gdy pogoda sprzyja wypoczywaniu. Warto też pamiętać, że zmieści się na małej lub wąskiej działce! Na platformie Domum.pl trafisz między innymi na modne nieruchomości przypominające nieco stodołę – to jeden z najgorętszych trendów w budownictwie!

Mały dom modułowy prefabrykowany - Prunus 35
Projekt: Prunus 35. ©Domum.pl

A co będzie odpowiednie dla rodziny 2+1? Świetnym wyborem okazują się projekty o powierzchni użytkowej ok. 70 m2. W takim domu swobodnie można zaaranżować większy salon z kuchnią oraz 2 sypialnie, więc każdy z domowników będzie miał przestrzeń dla siebie. Wśród projektów domów prefabrykowanych dostępnych na stronie Domum.pl bez trudu znajdziesz domy o takim metrażu.

Rodziny 2+2 szukające domu szkieletowego prefabrykowanego o nieco większej powierzchni użytkowej, mogą wybrać nieruchomość 90-100 m2. Pozwala to nie tylko na swobodne zaaranżowanie części mieszkalnej, ale także wygospodarowanie rekreacyjnego tarasu. Partnerzy Domum oferują modele budynków, w których do dyspozycji mieszkańców są np. 2 łazienki, co zdecydowanie ułatwia organizację czasu, szczególnie w godzinach porannych oraz wieczornych.

Dom szkieletowy prefabrykowany do 100 mkw. - Olea 90
Projekt: Olea 90. ©Domum.pl

Dom modułowy prefabrykowany powyżej 100 mkw.

Statystyki wskazują, że Polacy najczęściej budują nieruchomości o powierzchni użytkowej 100-150 mkw.[1]. Dom z prefabrykatów o takiej wielkości to przeważnie wybór rodzin 2+2 albo osób, które część strefy mieszkalnej przeznaczają na prowadzenie własnego biznesu. Podczas wybierania projektu warto być czujnym – powierzchnia zabudowy nie jest równa powierzchni użytkowej! Co dodatkowo ważne, w przypadku budynku parterowego gabaryty nieruchomości będą większe niż ma to miejsce w wariancie piętrowym – warto mieć tę kwestię na uwadze z perspektywy wielkości już posiadanej lub dopiero wybieranej działki.

Czego można się spodziewać po przestrzeni powyżej 100 m2? Przeważnie co najmniej 3 sypialni, salonu z kuchnią oraz 2 łazienek. Prostym sposobem na dodatkową przestrzeń jest też antresola – takie projekty również dostępne są na platformie Domum.pl. Z takim metrażem można zrobić niemalże wszystko! Da się łatwo oddzielić dzień od nocy, zaaranżować miejsce do pracy, nauki i relaksu, a nawet wygospodarować przestrzeń na garderobę, jeśli projekt domu prefabrykowanego na to pozwala.

Dom prefabrykowany od 100 do 150 mkw. - Salix 140
Projekt: Salix 140. ©Domum.pl

Duży dom szkieletowy prefabrykowany powyżej 150 mkw.

Nieruchomości, których powierzchnia użytkowa przewyższa 150 m2, są odpowiednie dla większych rodzin albo tych wielopokoleniowych. To także sposób na biznes w okolicach turystycznych – całość można podzielić na odrębne strefy i wynajmować krótkoterminowo albo okolicznościowo. Partnerzy platformy Domum.pl oferują realizacje parterowe, piętrowe oraz z poddaszem użytkowym lub antresolą, dzięki czemu da się swobodnie wybrać projekt zgodnie z własnymi potrzebami.

Duży dom z prefabrykatów to dużo możliwości, ale warto jednak głębiej zastanowić się nad metrażem. Możliwe, że w przyszłości dzieci wyprowadzą się na swoje, a wtedy nieruchomość pozostanie wyłącznie pod opieką rodziców. Warto też pamiętać patrzeć na koszty eksploatacyjne i dopasować wielkość domu do budżetu – w końcu każdy pokój trzeba ogrzać i doprowadzić do niego źródło energii elektrycznej. Jeśli jednak duży dom modułowy prefabrykowany to Twoje marzenie, z pewnością znajdziesz odpowiedni projekt na stronie Domum.pl!

Duży dom z prefabrykatów - Larix 170
Projekt: Larix 170. ©Domum.pl

[1] https://www.rp.pl/nieruchomosci/art37931381-takie-domy-buduja-polacy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj