Wśród ważnych narzędzi budowlanych znajdują się zagęszczarki do gruntu. Popularny ubijak do ziemi służy do wykonywania prac związanych z podłożem, w tym jego zagęszczania i utwardzania. Dostępne na rynku urządzenia różnią się specyfiką użytkowania oraz parametrami technicznymi. Decyzja zakupowa powinna być poprzedzona dokładną analizą. W tym artykule sprawdzimy, czym kierować się przy wyborze zagęszczarki dopasowanej do swoich potrzeb. Atrakcyjną ofertę tych narzędzi znajdziesz na ProfiMarket.pl.

Do czego służy zagęszczarka do gruntu?

Zagęszczarka gruntu to sprzęt budowlany, który wykorzystywany jest przede wszystkim do utwardzania i zagęszczania podłoża. Wykorzystuje się ją do pracy przy piasku, kruszywach, żwirze i kamieni. Wszystko po to, aby materiał ten przyjął zwartą formę, która będzie w stanie wytrzymać spore obciążenia. Ubijarka do ziemi znajduje zastosowanie m.in. przy pracach drogowych, brukarskich i krajobrazowych. Odpowiednio przygotowane podłoże wytrzyma nawet wielotonowy nacisk, który związany jest z postawioną nieruchomością lub przejazdem ciężkich pojazdów. Specyfika sektora sprawia, że dobrej jakości zagęszczarka do gruntu powinna znaleźć się na wyposażeniu każdej profesjonalnej ekipy budowlanej.

Jakie parametry wziąć pod uwagę w procesie zakupowym?

Wybór narzędzi budowlanych nie należy do najprostszych. Pod uwagę należy wziąć wiele czynników, w tym m.in. realne potrzeby fachowca oraz specyfikę jego pracy. Decyzja zakupowa powinna być dobrze przemyślana, aby zagęszczarka sprawdzała się w perspektywie wielu lat pracy i zachowała przy tym swoją wydajność. Poniżej kilka parametrów, które warto uwzględnić w procesie inwestycyjnym.

Wydajność ubijania

Z punktu widzenia specjalisty bardzo ważna jest wydajność ubijania. Wpływa to na efektywność i wygodę codziennej pracy. Na parametr wydajności przekłada się wiele mniejszych czynników związanych z konstrukcją samego narzędzia. To m.in.: wielkość płyty roboczej w ubijarce, częstotliwość wibracji, deklarowana przez producenta głębokość zagęszczania czy też wartość siły odśrodkowej. Im lepsze wskaźniki w tym obszarze, tym zagęszczarka będzie bardziej wydajna.

Większa płyta pozwala na jednoczesne ubijanie większej powierzchni gruntu. Małym minusem jest to, że wówczas trudno dotrzeć w miejsca o ograniczonym dostępie. Siła odśrodkowa wskazuje na to, jaka siła przekazywana jest do gruntu. Większa liczba drgań przekłada się na szybszą pracę operatora i mocniejsze zagęszczenie podłoża. Docelowa głębokość zagęszczania wynosi od kilkunastu centymetrów do blisko metra.

Masa zagęszczarki

Pod uwagę należy wziąć także masę zagęszczarki. Większa masa urządzenia przekłada się na to, że ubijana jest większa warstwa podłoża. Oczywiście podczas zakupów należy wziąć pod uwagę odpowiednie zbalansowanie tego kryterium. Ubijarki o większej masie są trudniejsze w manewrowaniu i kontroli. Dodatkowo bardziej rozbudowane modele wymagają większych nakładów finansowych związanych z ich transportem. Standardowo rozpiętość wagowa popularnych modeli ubijarek waha się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kilogramów. Cięższe zagęszczarki charakteryzują się zwiększoną skutecznością pracy.

Dodatkowe wyposażenie

Dostępne na rynku ubijarki do ziemi mogą posiadać dodatkowe wyposażenie. To m.in. kółka zwiększające mobilność i ułatwiające transport sprzętu, czy też płozy. Te ostatnie skutecznie zwiększają powierzchnię roboczą. Nowoczesne modele wyposażone są w zestawy czujników, które pomagają kontrolować stan płynów eksploatacyjnych i wykonywanie cyklicznych przeglądów i prac serwisowych. Warto zapoznać się z możliwościami, które oferuje dany producent sprzętu budowlanego.

Wysokiej jakości zagęszczarki w ofercie ProfiMarket.pl

Atrakcyjną ofertę zagęszczarek do gruntu przygotowano w sklepie ProfiMarket.pl. Specjaliści marki dbają o to, aby w asortymencie znalazły się tylko najwyższej jakości narzędzia budowlane. Dzięki temu dużo łatwiej wybrać sprzęt dopasowany do swoich potrzeb. Obecnie ProfiMarket dystrybuuje zagęszczarki takich producentów jak: Powermat, Belle, Wacker Neuson M-Series oraz Project. Zachęcamy do zapoznania się z ich możliwościami oraz do zakupów bezpośrednio na ProfiMarket.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj