W życiu właściciela mieszkania, domu czy lokalu usługowego przychodzi moment, kiedy należy wybrać wyposażenie wnętrza. Zwykle staramy się być jak najbardziej oryginalni, aby przygotować przestrzeń, w której przyjemnie będzie spędzać czas. Istotną kwestią jest również stworzenie aranżacji przykuwających wzrok. Charakterystycznymi elementami na ścianie są szklane półki wykonane z przezroczystej lub barwionej szyby, a także np. podświetlane listwą LED. Zanim jednak po nie sięgniemy, musimy zaopatrzyć się we wsporniki do ich mocowania. Jak wybrać podpórki i stworzyć solidną oraz bezpieczną konstrukcję?

Gdzie najczęściej montujemy szklane półki?

Zwykle szukamy alternatywy drewnianych mebli do łazienki, gdzie utrzymuje się wilgoć, a temperatury są zmienne. Szklane półki to idealne rozwiązanie, ponieważ nie ulegają zniekształceniom pod wpływem wody. Nie oznacza to jednak, że nie możemy przytwierdzić ich w salonie, kuchni bądź innym pomieszczeniu. Coraz więcej osób bowiem decyduje się na montaż płyt we wnętrzach nowoczesnych, gdzie dominują jasne lub ciemne odcienie. Na praktycznych meblach stawia się wówczas rośliny doniczkowe, figury ozdobne, kieliszki albo kosmetyki. Za pomocą szklanych półek stworzymy również domowy barek czy stylową witrynę w salonie kosmetycznym.

Podpórki do szklanych półek – grubość tafli

Obecnie w sklepach znajdziemy przeróżne modele podpórek do szklanych półek, co jest dla nas dobrą wiadomością, ponieważ dopasujemy je do stylistyki wnętrza i pozostałych mebli. Poza aspektami wizualnymi przy wyborze istotne jest, aby zwrócić uwagę na to, do jakiej szyby są dostosowane. Część z nich można regulować, lecz niektóre są zaprojektowane do tafli o określonej grubości np. do 10, 12 czy 20 mm. W zależności od upodobań, w sklepach znajdziemy również modele bez zaciskaczy, na których wystarczy nałożyć klej, po czym umieścić półkę.

Maksymalny udźwig szklanych półek

Wymiary szklanej półki to bez wątpienia najważniejsze aspekty przy wyborze wsporników. Znajomość długości oraz szerokości szyby pomoże nam określić, ile podpórek zapewni bezpieczeństwo w trakcie stawiania na niej przedmiotów. Z tego względu przed zaopatrzeniem się w elementy do montażu na ścianie należy wykonać pomiary. Dostosowując do półki ilość wsporników, sprawimy, że będzie miała udźwig zgodny z informacjami podanymi przez producenta. To szczególnie ważne przy mocowaniu szyb, na których często stawiamy dużą liczbę artykułów np. w sklepach.

Intuicyjny montaż wsporników do szklanych półek

Zwykle podpórki do szklanych półek sprzedawane są wraz z częściami do montażu, dlatego nie musimy zaopatrywać się w dodatkowe kołki czy śruby. W zależności od wybranego wspornika do przymocowania mebla na ścianie potrzebny będzie jedynie klej lub śrubokręt. To udogodnienie powoduje, że możemy je samodzielnie zamontować w dowolnym miejscu w domu i lokalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj