Odpowiednio przeprowadzony montaż umywalki w łazience może przebiegać niezwykle sprawnie i nie wymagać poświęcenia zbyt dużej siły czy ilości czasu. Warto jednak wspomnieć, że niezwykle ważne okazuje się znalezienie takiego modelu umywalki, który będzie cechował się starannym wykonaniem oraz trwałością, dzięki czemu zmniejszymy ryzyko powstania ewentualnych uszkodzeń mechanicznych podczas montażu, a także zyskamy wysokiej jakości produkt na długie lata użytkowania. Ponadto decydując się na precyzyjnie wykończoną umywalkę, zyskujemy pewność, że wszystkie niezbędne otwory (na przykład na baterię) będą znajdowały się we właściwym miejscu, co ułatwi zamontowanie wspomnianej baterii i podłączenie umywalki do znajdujących się w łazience instalacji. Oprócz tego nie bez znaczenia okazuje się wybór rodzaju umywalki, które w przypadku marki Laufen możemy podzielić na nablatowe, ścienne, podblatowe, półblatowe, blatowe czy wolnostojące. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas montażu poszczególnych umywalek, aby przebiegł on szybko i bezproblemowo?

Co sprawia, że montaż umywalek Laufen przebiega niezwykle sprawnie?

W ofercie marki Laufen można znaleźć świetnie prezentujące się kolekcje umywalek, które powstają z ceramiki, a także z innowacyjnego materiału SaphirKeramik® – mowa między innymi o takich kolekcjach jak Sonar, Kartell • Laufen, INO czy VAL. Wspomniany materiał pozwala na tworzenie umywalek o niezwykle cienkich ściankach mierzących nawet 4-5 mm, co wpływa nie tylko na ich wyjątkowy wygląd, ale także na mniejszą wagę. Dzięki temu umywalkę można z łatwością przenosić i dopasować ją do miejsca w blacie, szafce lub przy ścianie. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że materiał SaphirKeramik® mimo mniejszej wagi cechuje się bardzo dobrą wytrzymałością oraz twardością za sprawą domieszki korundu – odmiany diamentu, co zmniejsza ryzyko ewentualnych uszkodzeń mogących pojawić się podczas samodzielnego montażu umywalek.

Oprócz tego montaż umywalek marki Laufen ułatwiają dołączone szczegółowe instrukcje wraz z przejrzystymi rysunkami technicznymi, dzięki którym z zamontowaniem produktu poradzą sobie zarówno fachowcy, jak i domownicy. Co więcej, wybrane modele mają również przygotowane otwory na baterię z przelewem, które znajdują się w centralnym punkcie umywalki lub z boku – wówczas można między innymi zdecydować się na baterię jednouchwytową sztorcową, która w przypadku oferty marki Laufen występuje zarówno w klasycznych chromowanych wykończeniach, jak i w kolorach szczotkowanej stali nierdzewnej, matowej czerni, złota lub różowego złota. Warto przy tym wspomnieć, że w przypadku wyboru baterii ściennych lub blatowych odpowiednim rozwiązaniem będzie umywalka bez otworu na baterię.

Optymalna wysokość umywalek ściennych oraz połączonych z szafkami

Podczas montażu umywalki należy przede wszystkim zadbać o umiejscowienie jej w dogodnym miejscu, aby wszyscy domownicy mieli do niej łatwy dostęp. Drugą równie ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest odpowiednia wysokość montażu umywalki. Najczęściej zalecana wysokość, na jakiej powinna znaleźć się górna krawędź umywalki, wynosi 85-95 cm. Warto również wspomnieć, że umywalkę można zamontować na podwieszanej szafce, która pozwala na przemyślane wykorzystanie przestrzeni dostępnej pod umywalką, na przykład jako miejsce do przechowywania kosmetyków czy jako elegancki mebel, pod którym możemy schować funkcjonalne schodki zapewniające młodszym domownikom łatwiejsze dbanie o codzienną higienę.

Znajdujące się w ofercie marki Laufen szafki łazienkowe są dopasowane do poszczególnych modeli umywalek. Dzięki temu skomponowane zestawu, który będzie idealnie dopasowany pod względem wszystkich elementów montażowych i specjalnie wyciętego miejsca na syfon, staje się łatwiejszym zadaniem. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że w ofercie marki Laufen jest szeroki wybór kolorów oraz wykończeń szafek, co sprawia, że można z powodzeniem dopasować je do różnych aranżacji łazienek. Ponadto domownicy mogą wybrać modele posiadające praktyczne funkcje, takie jak cichy domyk czy dopasowane organizery na kosmetyki i akcesoria.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj