Dbanie o komfortowy sen jest w naszym interesie. Podczas wypoczynku nasze ciało się regeneruje, dlatego ważne jest, aby ten czas był jak najbardziej wykorzystany. Wybierając odpowiednie tekstylia na łóżko, możemy zapewnić sobie wygodę oraz zadbać o zdrowie. Jednym z podstawowych elementów w sypialni oprócz łóżka i pościeli jest prześcieradło. W ostatnim czasie dużą popularność zdobywają prześcieradła z gumką. Dlaczego warto je wybrać?

Co to jest prześcieradło z gumką?

Tego rodzaju prześcieradła zdobywają duże grono zwolenników. W odróżnieniu od zwykłych prześcieradeł, mają w swoich krawędziach, wszytą w tunelik gumkę. Dlaczego jest to tak cenione? Prześcieradła z gumką są dzięki temu praktyczne i łatwe w obsłudze. Gumkę naciąga się na rogi materaca, dzięki temu materiał pozostaje na swoim miejscu przez całą noc. Zwykłe prześcieradła bez gumki często się rolują i przesuwają, z prześcieradłem z gumką Ci to nie grozi.

Prześcieradła z gumką będą idealną opcją dla osób, które mają niespójny sen, wiercą się i często zmieniają pozycję podczas snu, często wybierane są do sypialni dziecięcej lub młodzieżowej, z racji na ich wzmożoną ruchliwość.

Na naszym rynku znajdziesz prześcieradła z gumką dostępne w kilku rodzajach, są między innymi wykonane z:

  • Jerseyu
  • Frotte
  • Satyny bawełnianej
  • Bawełny płaskiej
  • Flaneli

Zalecamy wybierać tylko te prześcieradła, które wykonane są w 100% z naturalnych materiałów, lub gdzie poliester stanowi mniejszą część składu. Masz wtedy pewność, że produkt będzie delikatny dla skóry, nie wywoła alergii oraz zapewni Ci komfortowy sen.

Jak dobrać prześcieradło z gumką do materaca?

W przypadku wyboru odpowiedniego rozmiaru nie ma tutaj nic trudnego. Prześcieradła z gumką mają nadmiar materiału, który uwzględnia wysokość materaca – zazwyczaj jest to 20 cm, ale dostępne są też wersje na wysokość 30 cm – taką informację znajdziesz na karcie produktu.

Przykład: Jeśli masz materac o wymiarach 160×200, a jego wysokość to około 20 cm, wybierz prześcieradło z gumką w rozmiarze 160×200.

Nic trudnego, prawda?

Co, jeśli masz niestandardowy rozmiar materaca? Takie prześcieradła da się łatwo przeszyć, bez problemu zamówisz produkt, który będzie dopasowany do Twojego materaca.

Jak dbać o prześcieradło z gumką?

Praktycznie każdy rodzaj prześcieradeł z gumką możesz prać w pralce. Przed czyszczeniem zapoznaj się dokładnie z instrukcją prania – znajdziesz ją na metce. Jest to ważne, ponieważ nie każdy rodzaj tkaniny, możesz czyścić w taki sam sposób. Np. prześcieradła z satyny bawełnianej nie powinno się wirować i wybielać, natomiast bawełna płaska jest bardziej wytrzymała i może być wirowana.

Dla wielu osób jednak to nie pranie sprawia najwięcej kłopotu, a odpowiednie składanie prześcieradeł z gumką. Jest to ich niewielka wada, ponieważ gumka znacznie utrudnia tę czynność. Jak składać prześcieradła z gumką? Jest kilka sposobów, my opiszemy po krótce jeden z najłatwiejszych i najszybszych, czyli składanie w rulon.

  1. Połącz ze sobą przeciwległe, krótsze boki prześcieradła. W ten sposób stworzysz z prześcieradła, dosyć długi prostokąt. Jeśli jest on zbyt szeroki, możesz go złożyć w pół.
  2. Krok drugi to po prostu zwijanie materiału w rulon, na sam koniec możesz zabezpieczyć prześcieradło, związując je delikatnie sznurkiem.

Tak złożone prześcieradło zajmuje mało miejsca i prezentuje się bardzo ładnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj