Jeżeli planujesz remont kuchni, oto jak możesz to zrobić w ramach swojego budżetu. Przeczytaj dalej, aby poznać 4 sposoby, które ci w tym pomogą!

Kuchnia jest często centrum domu i jest to jedno miejsce, w którym wygląd i funkcjonalność odgrywają szczególną rolę. Brak miejsca na blacie, przestarzałe szafki, koszmarna kolorystyka to wiele powodów, dla których chcesz zmienić to, co masz w swoją wymarzoną kuchnię.

Niestety, jest mało prawdopodobne, że będziesz chciał wydać na nią dużo pieniędzy. Przeciętne szacunki dotyczące remontów kuchni wraz z wymianą sprzętów mogą wynieść ponad 30 000 PLN. Na szczęście nie musisz rozbijać banku, aby cieszyć się kuchnią, którą zawsze chciałeś mieć. Zebraliśmy listę wskazówek, które pomogą Ci odnowić swoją kuchnię, a jednocześnie zaplanować budżet.

Plan początkowy

Pierwsza rzecz, jaką będziesz potrzebował to plan działania. Zanim wejdziesz i zaczniesz zrywać deski podłogowe, zrób szczegółową listę tego, co lubisz, a czego nie lubisz w swojej kuchni. Skoncentruj się na tych częściach kuchni, które potrzebują największego zaangażowania, zdecyduj, co należy zrobić, i ustal, czy będziesz potrzebował pomocy fachowca.

Podczas gdy większość projektów kuchennych sprawia, że jest to dobre zajęcie dla majsterkowiczów, na przykład samodzielne wyburzanie może oszczędzić pieniądze na opłaty za pracę, inne mogą wymagać wezwania eksperta. Profesjonalni projektanci mogą powstrzymać Cię przed popełnieniem kosztownych błędów, których będziesz później żałować, często mają też dostęp do przecenionych lub promocyjnych materiałów budowlanych.

Na koniec należy określić, w jakim stylu chcesz zmierzać. Chcesz mieć elegancką, nowoczesną kuchnię z blatami ze stali nierdzewnej czy rustykalną kuchnię z ponadczasowymi szafkami? Przeglądanie projektów online pomoże Ci znaleźć idealny styl.

Oszczędzaj na konkretnych produktach

Koszt remontu Twojej kuchni leży w dużej mierze w kilku kluczowych obszarach. Na szczęście, te kluczowe obszary, jeśli są prawidłowo zarządzane, mogą zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, jednocześnie tworząc fajny efekt.

Szafki. Przebudowa szafki może stanowić prawie 30% wydatków na renowację. Jeśli chcesz wymienić je całkowicie, kupując je wstępnie wykonane, pomoże Ci zarządzać budżetem remontowym kuchni. Tańsza opcja niż kompletne niestandardowe przebudowy, opcja odświeżenia sprawi, że Twoja kuchnia będzie się wydawać całkiem nowa i zaoszczędzi wiele na kosztach montażu. Jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, zastępując estetyczne cechy swoich szafek, takie jak drzwi, kolor lub uchwyty czy zawiasy.

Urządzenia. Wymiana urządzeń kuchennych jest ogromnym wydatkiem, a jeśli tylko szukasz estetycznej renowacji, powinieneś być w stanie tego uniknąć. Wystarczy wykonać porządne czyszczenie lub odnowić je w razie potrzeby. Jeśli musisz kupić nowe urządzenia, pamiętaj, aby się rozejrzeć. Możesz być zaskoczony jakością, którą można znaleźć w ofercie używanych urządzeń. Staraj się również o wysoką jakość. Chociaż może nie chcesz mieć najwyższej klasy piekarnika, niezawodna marka zaoszczędzi Ci pieniędzy na kosztach użytkowania.

Podłogi. Nowa podłoga może kosztować od 2 000 zł z winylu do 6 000 zł z naturalnego drewna. Na szczęście, można poradzić sobie z właściwym, profesjonalnym czyszczeniem lub cyklinowaniem. Możesz mieć również inny rodzaj podłogi leżącej pod obecną podłogą, która może być idealna po właściwej konserwacji. Na koniec należy rozważyć użycie płytek winylowych lub lakierowanie podłóg. Podczas gdy te mogą wydawać się zaskakującymi opcjami, są to idealne projekty dla majsterkowiczów i są znacznie bardziej przystępne cenowo niż nowe podłogi.

Pracuj z tym, co masz

Eksperci zazwyczaj zalecają pracę z wykorzystaniem istniejącego projektu kuchni i skupiając się przede wszystkim na odnowieniu jej cech estetycznych. Przenoszenie urządzeń i instalacji jest drogie, czasochłonne i nie jest zadaniem do zajęcia się tym. Zamiast tego, dodanie niektórych elementów podkreślających wygląd Twojej kuchni kosztuje bardzo niewiele, ale może zrobić ogromną różnicę. Nowa armatura jest mało kosztownym zakupem, ale może całkowicie przeobrazić zlew. Jeśli nie stać Cię na ponowną przebudowę całej kuchni, skupienie się na rozwiązaniach dostępnych w poszczególnych miejscach lub zainstalowanie nowej baterii zapewnia miejsce z niezbędnym akcentem, przy minimalnym nakładzie czasu i pieniędzy. Na koniec, oświetl to wszystko za pomocą dobrze umiejscowionego oświetlenia.

Nie marnuj pieniędzy

Niezużyte materiały mogą stanowić nawet do 15% kosztów remontu. Planowanie z wyprzedzeniem może pomóc w minimalizacji odpadów, ale zakup odzyskanych materiałów może również pomóc obniżyć te koszty. Jeśli zdecydujesz się na wymianę urządzeń, spróbuj odsprzedać stare, zamiast wywozić je na wysypisko. Podejmując inteligentne decyzje projektowe i mądre zaopatrzenie, można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, a jednocześnie nadal udaje się zbudować kuchnię, o której zawsze marzyłeś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj