Symbol kłódki kojarzy się nam przede wszystkim z czymś niedostępnym i zablokowanym. Nie bez powodu to właśnie ten element stał się nieodłączną częścią wielu grafik w internecie. Ma on takie znaczenie z uwagi na swoją odporność oraz twardość. Przez wzgląd na budowę, kłódka bez odpowiedniego klucza jest niemal niemożliwa do otwarcia.

Zadaniem tych akcesoriów jest ochrona mienia, przy okazji w sposób bardzo tani. Ważne jest jednak, aby prawidłowo dobrać ten produkt do konkretnej potrzeby. W poniższym wpisie postaramy się o przedstawienie poszczególnych rodzajów kłódek oraz wskażemy ich najczęstsze zastosowania.

Kłódka antywłamaniowa – co to oznacza?

Wiadome jest, iż każda kłódka różni się od siebie rozmiarem czy materiałem wykonania. Istotne, ażeby zwracać uwagę na średnicę ucha oraz wielkość samej obudowy. Nie każda kłódka jest w stanie zapewnić stuprocentową ochronę. Do zabezpieczenia wartościowego mienia najlepiej zastosować kłódkę antywłamaniową. Taki produkt posiada specjalne certyfikaty potwierdzone różnymi testami wytrzymałości. Kłódki dzielą się na przeróżne klasy bezpieczeństwa. W momencie, w którym zależy nabywcy na uzyskaniu jak najlepszych parametrów, warto zaopatrzyć się w kłódkę o najwyższym stopniu bezpieczeństwa.

Przy wyborze kłódki chroniącej wartościowe mienie, z pewnością powinniśmy zwracać uwagę na producenta. Zdecydowanie nie warto w tym przypadku liczyć na oszczędność pieniędzy, a wybór sprawdzonej marki może okazać się niekiedy decydujący. Najlepszymi materiałami na kłódki są mosiądz oraz stal. Nie zaleca się ryzykowania z kłódkami aluminiowymi, które to często okazują się być bardzo słabej jakości.

Rodzaje kłódek względem konstrukcji

Przez wzgląd na konstrukcję i mechanizm działania, kłódki dzielą się na trzy rodzaje: szyfrowe, trzpieniowe oraz pałąkowe. Bardzo często stosowana kłódka do drzwi to właśnie druga opcja, odznaczająca się prostotą oraz ogromną trwałością. Masywny korpus oraz proste ucho nim obudowane, nie dają praktycznie żadnej możliwości dotarcia jakimkolwiek narzędziom tnącym. To właśnie ta kłódka do drzwi spisze się najlepiej w przypadku przechowywania za skrzydłami sporej wartości mienia.

Innym rodzajem jest kłódka pałąkowa. To właśnie jej symbol można znaleźć niemalże wszędzie. Charakteryzuje się półokrągłym uchem o przeróżnych wymiarach. Również należy do grupy trwałych wyrobów, choć możliwość jej uszkodzenia jest już znacznie łatwiejsza od kłódki trzpieniowej. Sporą zaletą jest, iż taki wyrób będzie w stanie podpasować się niemal wszędzie. Zazwyczaj takie kłódki można spotkać w klubach fitness, gdzie służą do zamykania szafek.

Ostatnim rodzajem, mogącym występować zarówno w postaci pałąkowej, jak i trzpieniowej – są kłódki szyfrowe. Odznaczają się one brakiem kluczyka, jednak niezbędne jest trzymanie w pamięci kodu do ich odblokowania. Tylko w ten sposób uda się otworzyć kłódkę i dostać się do obszaru znajdującego się po drugiej stronie drzwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj