Duże miasta w Polsce od lat już przyciągały dziesiątki tysięcy osób – czy to ze względu na bogatą ofertę kulturalną, łatwość w zdobyciu satysfakcjonującej pracy czy doskonałym skomunikowaniu. Nie inaczej jest w przypadku Poznania, które uchodzi za jedno z najważniejszych miast naszego kraju. Gdzie w stolicy Wielkopolski najlepiej kupić mieszkanie?

Rynek nieruchomości w Poznaniu

Wrocław to miasto, które wciąż się rozwija i mocno inwestuje w nowe projekty deweloperskie. Poznań od kilkunastu lat może pochwalić się świetnymi osiągnięciami w zakresie rozbudowy rynku nieruchomości. Sukcesywnie, z roku na rok oddaje się tutaj coraz więcej ośrodków mieszkalnych, które dzięki doskonałemu dojazdowi do ścisłego centrum wciąż mogą być otoczone przez przyjemne mieszkańcom tereny rekreacyjne.

Choć oficjalnie miasto Poznań podzielone jest na kilkadziesiąt jednostek osiedlowych, to jednak wciąż powszechnie operuje się starymi nazwami dzielnic. I tak w Poznaniu do wyboru mamy Stare i Nowe Miasto, Jeżyce, Wilda i Grunwald. Gdzie najlepiej zamieszkać?

Mieszkanie w ścisłym centrum Poznania – czy warto? 

Każdy nowoprzybyły do Poznania z pewnością od pierwszego wejrzenia zakocha się w Starym Mieście miasta Poznań. Przepiękna starówka, klimatyczne alejki, mnogość kawiarni i restauracji i przyjemny gwar turystów – któż nie chciałby posiadać mieszkania w takim miejscu?

Około połowa osób szukających mieszkania w Poznaniu, przeglądanie ofert zaczyna właśnie od historycznego centrum. Mieszkanie w Poznaniu – szczególnie w centrum, niesie za sobą wiele korzyści – doskonała komunikacja, bliskość centrum biznesowego, bezpośrednie sąsiedztwo szkół, przedszkoli oraz ciekawych miejsc rekreacyjnych. Na niekorzyść jednak może przemawiać cena mieszkania na starym mieście, która dochodzi nawet do 10,500 złotych za metr kwadratowy.

A może pozostałe dzielnice Poznania? 

Co z pozostałymi dzielnicami? Czy mieszkanie w Poznaniu – w dzielnicy nieco oddalonej od starówki niesie za sobą dodatkowe minusy? Z pewnością nie, tym bardziej, jeśli spojrzymy na potencjał, jakim cieszy się węzeł komunikacyjny Poznania. W praktyce z każdej dzielnicy, z każdego nowego, jak i starego osiedla w Poznaniu bardzo szybko za pomocą komunikacji miejskiej, ale także świetnie wytyczonych tras rowerowych dostaniemy się do ścisłego centrum.

Na korzyść tego rozwiązania przemawiają także ceny, które w bardziej oddalonych miejscach mogą być niższe nawet o tysiąc złotych za metr kwadratowy. Jeśli więc zależy nam na mieszkaniu w Poznaniu, warto skupić poszukiwania na dzielnicach nieco oddalonych od centrum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj