Dla jednych osób sercem domu jest kuchnia, dla innych salon. Najczęściej jest on urządzony w największym pokoju, w którym bez trudu zmieści się duża liczba domowników oraz gości. To przede wszystkim przestrzeń, gdzie wypoczywamy, czytając książki, oglądając telewizję czy też oddając się rozgrywkom w ulubione gry planszowe. Warto zatem zadbać o wyposażenie go w odpowiednie meble zapewniające maksymalny komfort siedzenia, leżenia lub spożywania posiłków.

Idź z duchem czasu – postaw na designerskie rozwiązania

Współczesne salony odbiegają zazwyczaj wyglądem od tych sprzed kilkunastu lat. Są przestronne, jasne, funkcjonalne. Na próżno szukać w nich masywnych, bogato rzeźbionych mebli z drewna. Wiele osób ceni prostotę i wybiera w ramach wyposażenia nowoczesne kanapy. Do salonu szczególnie dobrze sprawdzą się modele obite łatwymi do utrzymania w czystości tkaninami w energetycznych odcieniach żółci, kobaltu, brązach czy szmaragdowej zieleni. Dla wielbicieli jaśniejszych akcentów producenci przygotowali bogaty wybór kanap w pastelowych odcieniach. Dzięki osadzeniu ich na nóżkach są one wizualnie lżejsze od sprzętów stojących bezpośrednio na ziemi.

Sięgnij po inspirację z Północy!

Meble ze Skandynawii to hit ostatnich lat. Nic dziwnego – są proste w kształcie, mają soczyste kolory, można znaleźć w nich elementy drewniane lub imitujące drewno. W odbiorze wizualnym są lekkie, a przy tym – pozostają niezwykle funkcjonalne. Przykładem takich sprzętów mogą być rozkładane kanapy skandynawskie. W dzień świetnie sprawdzą się jako wygodne meble do siedzenia, a w nocy – z łatwością można przenocować na  nich niespodziewanych gości. Dzięki nieskomplikowanemu, ale przemyślanemu designowi doskonale nadają się do nowoczesnych przestrzeni, dodając im ciepła i przytulności.

Uzupełnij przestrzeń wypoczynkową o odpowiedni stół

Meblem, którego z całą pewnością nie może zabraknąć w salonie, jest stół. Warto przemyśleć jego wybór, gdyż zazwyczaj jest to inwestycja na lata. Kupując ten sprzęt, należy przeanalizować metraż pomieszczenia, liczbę korzystających z niego osób, a także zwrócić uwagę na ewentualne dodatkowe walory, takie jak możliwość rozłożenia go do większego rozmiaru. Również tutaj doskonale sprawdzą się meble skandynawskie. Rozkładany stół w jasnych odcieniach, np. łączących fakturę drewna z bielą czy beżami nada salonowi blasku i zapewni mu nowoczesny wygląd. A kiedy dodamy do niego krzesła – uzyskamy spójną koncepcję, która z pewnością nie wyjdzie z mody jeszcze przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj