Dostęp do publicznej sieci wodociągowej jest czasami niemożliwy. Trzeba więc wykopać studnię. Zestawy hydroforowe przydają się jednak nie tylko podczas pompowania bieżącej wody użytkowej. Co to są za okoliczności? Jak wyposażyć dom, żeby być na nie przygotowanym? O tym przeczytasz w naszym artykule poniżej.

Kiedy zestawy hydroforowe są niezbędne?

Ocena własnych potrzeb jest kluczowa, jeśli chodzi o zakup pompy wodnej. Najbardziej powszechnym powodem inwestycji w system hydroforowy jest tłoczenie wody ze studni. Taka konieczność zachodzi poza obszarem miejskim, gdzie do instalacji wodociągowej jest po prostu za daleko. Z problemem mierzą się również właściciele domków letniskowych. Proste zestawy hydroforowe wystarczą do pompowania wody ze zbiornika, o ile nie jest on zbyt głęboki. Lustro wody nie powinno znajdować się głębiej niż 8 metrów pod ziemią. Jeśli jest inaczej, trzeba kupić pompę głębinową. Tego rodzaju pompa do domu w dobrej cenie jest dostępna na stronie https://www.podlane.pl/.

Tak więc pompa ssąca hydroforowa nadaje się do płytkiej wody. Z tego względu okazuje się niezbędna podczas podtopień. W Polsce są regiony narażone na powodzie bardziej niż inne. Ryzyko zalania piwnicy lub nawet domu jest tam obecne praktycznie co roku. Właśnie w takich sytuacjach prywatny hydrofor sprawdzi się doskonale. Oto wskazówka, jak wypompować wodę z piwnicy bez czekania na pomoc z zewnątrz. To samo można powiedzieć o działce, na której robi się breja po ulewie. Dobra pompa hydroforowa to sprawdzony sposób na stojącą wodę.

Zestawy hydroforowe do ogródka

Podlewanie ogrodu koło domu wymaga stosownego sprzętu. Wiele zależy od powierzchni. Podstawowym punktem odniesienia jest oczywiście studnia. Jej odległość ma duży wpływ na efektywność podlewania warzyw czy roślin dekoracyjnych. Dotyczy to nie tylko pracy z wężem ogrodowym, lecz również automatycznych zraszaczy.

Ważna jest zatem moc silnika pompy hydroforowej. To od tego zależy, czy urządzanie będzie w stanie tłoczyć wodę na większą odległość. Jeżeli silnik będzie za słaby, ciśnienie maksymalne okaże się zbyt małe do podlewania ogrodu na przykład po drugiej stronie domu. Należy zatem dobrać moc zestawu hydroforowego do odległości, na którą trzeba pompować wodę ze studni.

Nie bez znaczenia jest także wydajność maksymalna pompy hydroforowej. Mierzy się ją w litrach na minutę. Prosty układ zraszaczy nie musi pobierać znacznej ilości surowca, zwłaszcza jeśli ma możliwość oszczędzania wody. Jeśli jednak potrzebna jest pompa do nawadniania sadu lub własnej plantacji truskawek, większa wydajność jest wskazana, ponieważ trzeba pompować więcej litrów na minutę. Zwłaszcza w okresie suchym. Zastanawiasz się nad zakupem zestawu hydroforowego? Koniecznie sprawdź ofertę sklepu Podlane.pl: https://www.podlane.pl/zraszacze-hunter-cat-652!

Czy hydrofory przeponowe są dobre?

Gdy wewnątrz zbiornika hydroforowego znajduje się membrana, mowa o systemie przeponowym. Wiele osób uważa takie rozwiązanie za bardzo korzystne. Woda jest czystsza, a samo urządzenie jest lepiej chronione przed działaniem wilgoci. Ważna jest także obsługa pompy, która nie wymaga szczególnej wiedzy. Wady?

Cóż, membrana ulega eksploatacji, więc trzeba ją wymieniać. Poza tym pompa głębinowa ze zbiornikiem przeponowym może być niekompatybilna z tanimi systemami uzdatniania wody. Oznacza to, że w ostatecznym rozrachunku ceny zestawów hydroforowych z membraną mogą być wyższe. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wybierania pompy hydroforowej? O tym można przeczytać tutaj: https://www.podlane.pl/blog/na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-zestawu-hydroforowego/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj