szafy narożne

Bez wątpienia szafy należą do wyposażenia niemalże podstawowego. Trudno bowiem wyobrazić sobie mebel bardziej funkcjonalny w swojej konstrukcji. Niestety są sytuacje, kiedy wstawienie tradycyjnej szafy jest problemem. Jakby nie było, mebel ten można zaliczyć raczej do tych gabarytowych. Istnieją jednak rozwiązania przewidziane dla trudno ustawnych miejsc lub mniejszych przestrzeni. Chodzi tutaj oczywiście o szafy narożne. Kiedy warto na nie postawić? Czym różnią się od tradycyjnych szaf?

Szafy narożne – czym się różnią od zwykłych?

Charakterystyczną cechą tradycyjnej szafy jest jej prostokątna konstrukcja umożliwiająca niezwykle praktyczne wykorzystanie przestrzeni wewnętrznej szafy do przechowywania ubrań i szeregu innych przedmiotów. Wiąże się to jednak z koniecznością wygospodarowania w danym pomieszczeniu odpowiedniej przestrzeni. Nie zawsze jest to możliwe. Na szczęście nie trzeba w takiej sytuacji rezygnować z tego wyjątkowego mebla, szafa narożna rozwiązuje bowiem problem z brakiem miejsca.

Ustawienie szafy w rogu pomieszczenia umożliwia jej specjalna narożna konstrukcja. W ten sposób można z łatwością zagospodarować najmniej ustawną część przestrzeni każdego pomieszczenia. To jednak nie wszystkie zalety, jakimi charakteryzuje się tego typu mebel.

Zalety szafy narożnej:

  • zajmuje mniej przestrzeni użytkowej,
  • jest zazwyczaj głębsza przez co bardziej pojemna niż tradycyjna szafa,
  • ma nowoczesny wygląd,
  • może optycznie powiększyć pomieszczenie (opcja z zewnętrznym lustrem).

Szafa narożna ze względu na swoją kompaktową konstrukcję jest doskonałym wyborem dla mniejszych pomieszczeń. Nie znaczy to oczywiście, że nie sprawdzi się również w tych większych.

Szafy narożne do sypialni i pokoju dziecka

Jedną z popularnych opcji są szafy narożne do sypialni o niewielkich gabarytach. Taki mebel zachowuje swoją pełną funkcjonalność, nie zajmując równocześnie zbyt wiele miejsca. Również szafa narożna do pokoju dziecka to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Tutaj warto wspomnieć o tym, że ustawienie szafy w rogu pokoju zapewnia dzieciom bezpieczeństwo – mamy po prostu mniej kantów, o które maluch mógłby się uderzyć.

Szafa narożna do przedpokoju

Konstrukcja szaf narożnych pozwala również na ich wykorzystanie w mniejszych przedpokojach. Do dyspozycji mamy wiele różnego rodzaju szaf narożnych specjalnie przystosowanych do takiego użytkowania. Są przykładowo wyposażone w półkę na buty czy wnęki na parasole, czapki oraz szaliki. Jak widać, szafy narożne to meble naprawdę praktyczne, które z powodzeniem postawimy tam, gdzie nie ma miejsca na tradycyjną szafę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj