Dobór bramy garażowej do domu, a także do koloru elewacji to bardzo ważna kwestia. Liczy się nie tylko jej wygląd, ale również sam mechanizm, który ma za zadanie ułatwić codzienne funkcjonowanie. Brama garażowa otwierana jest niezwykle często, dlatego cały system, który ją uruchamia, powinien być niezawodny. Bramy segmentowe składają się z poszczególnych elementów, które po uruchomieniu systemu podnoszą się do góry, tym samym układają się w charakterystyczną harmonijkę. Ważne zatem, aby dobrze wykonane, z wysokiej jakości materiałów, a do tego miały zamontowany odpowiedni napęd. Powinien się on znajdować na skrzydle bramy, dzięki temu doskonale utrzyma jej ciężar. W przypadku bram uchylnych nie ma konieczności montowania tak wytrzymałego systemu, jak w przypadku bramy segmentowej.

Brama garażowa – dlaczego napęd jest tak ważny?

W przypadku bram garażowych, zwłaszcza segmentowych dopasowanie odpowiedniego napędu będzie szczególnie istotne. Musi być on oczywiście dostosowany do ciężaru bramy. W końcu gdy otwieramy bramę garażową i musi ona, przez dłuższy czas przebywać, w określonej pozycji. Jest to szczególnie istotne w przypadku bramy segmentowej górnej. Ważna jest nie tylko wytrzymałość, ale również prędkość przesuwu napędu, niezawodność oraz bezawaryjność. Wszystkie te elementy sprawią, że brama segmentowa przez długi czas pozostanie w niezmienionej formie i będzie działać bez zarzutów.

Napędy do bramy segmentowej – jaki model wybrać?

Otwieranie bramy z reguły odbywa się przy wykorzystaniu specjalnego napędu. Dzięki temu możesz nią sterować przy wykorzystaniu pilota prosto z samochodu. Nie musisz nawet z niego wychodzić. Warto wyposażyć ją także w funkcję regulacji szybkości otwierania. Co do samego napędu, poza sposobem, w jakim się ją otwiera, warto dostosować napęd do wielkości bramy. Do wyboru masz napęd paskowy, który jest szczególnie popularny. Warto także zadbać nawet o to, aby podczas awarii napędu można było uruchomić bramę ręcznie, aby móc wyjechać samochodem z garażu. Różne rodzaje bram napędowych dają różne możliwości co do sposobu sterowania. Pamiętaj, aby dopasować ją idealnie do wyglądu swojego budynku. Możesz również zdecydować się na system oszczędzania energii, który od razu będzie wbudowany do Twojej bramy. Nie zapomnij także, aby wyposażyć ją również w mechanizm otwierania ręcznego, który również się przydaje. Pamiętaj, że bramę należy dopasować już na etapie budowy domu, dzięki temu całość będzie prezentować się spójnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj