Aranżowanie mieszkania to także i ściany. Przyniesie to wiele korzyści i poprawi estetykę wnętrza i zwiększy poczucie przestrzeni. Można to wykonać różnymi sposobami takimi jak farby, tapety, obrazy, plakaty czy obrazy i zdjęcia. Te sposoby pozwalają na dostosowanie wyglądu wnętrza do indywidualnego charakteru mieszkania. Należy pamiętać, że aranżacja ścian niestety może być kosztowna i czasochłonna. Warto więc przed podjęciem decyzji odnaleźć wizję i cel jaki przyświeca.

Podświetlenie LED jako akcent aranżacyjny ścian i sufitów

Podświetlenie LED może być ciekawym rozwiązaniem do aranżacji ścian i sufitów. Daje ono szerokie możliwości kreowania nastroju i charakteru wnętrza, ponadto jest energooszczędne. LEDy są dostępne w różnych kolorach, co pozwala na dostosowanie koloru światła do indywidualnych preferencji oraz aranżacji.

Podświetlenie ścian za pomocą LED stosuje się zazwyczaj w profilach aluminiowych, albo  w przygotowanych listwach. Przy podświetleniu sufitu to także stosuje się te same metody. Można podświetlić bezpośrednio na suficie lub specjalnych modułów LED. Moduły mogą być instalowane w różnych rozwiązaniach np. podwieszany sufit lub panele sufitowe.

Półki przezroczyste na książki?

Zawieszenie półek przezroczystych na książki może być interesującą aranżacją wnętrza. Półki przezroczyste pozwalają na wyeksponowanie książek, a jednocześnie nie zajmują dużo miejsca. Dzięki temu, że książki są widoczne, a jednocześnie nie zasłaniają ścian, pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne.

Zawieszenie półek przezroczystych na książki jest również dobrym rozwiązaniem do małych przestrzeni, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca na podłodze. Takie rozwiązanie jest również bardzo estetyczne. Dzięki przezroczystości półek książki stają się integralną częścią aranżacji wnętrza. Ważne jest jednak to aby zadbać o to by półki były stabilne i odpowiednio przystosowane do zawieszenia książek.

Połączenie obrazów i zdjęć z oświetleniem LED

Podświetlenie LED ścian i powieszenie ramki z zdjęciami to ciekawe połączenie, które może przynieść interesujący efekt dekoracyjny w pomieszczeniu. Światło LED pozwala na wyeksponowanie ramki oraz zdjęcia na niej, co w połączeniu z aranżacją ściany może stworzyć niezwykły klimat. Przy ramkach przestrzennych trzeba o wiele bardziej zwrócić uwagę na padające światło.

Chcąc uzyskać świetny efekt należy zastosować przemyślane oświetlenie LED i kolorystykę. Światło LED powinno się skierować bezpośrednio na ramki ze zdjęciami. Da to lepszy efekt i i lepsze wyeksponowanie. Barwa światła powinna być dostosować do koloru ściany oraz koloru ramki lub jeśli padnie na ofertę galerii ściennych to ramek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj