Jesteś na etapie planowania i projektowania mebli kuchennych? Jeżeli przestrzeń, jaką chcesz pod nią przeznaczyć, charakteryzuje się nierównościami ścian, skosami, nietypowym rozmieszczeniem okien, musisz zdać się na swój własny spryt, by nie tylko wykorzystać każdy, nawet najmniejszy fragment pomieszczenia, ale także zadbać o to, by meble kuchenne były bezpieczne, funkcjonalne i intuicyjne w obsłudze. Które rozwiązania mogą zdecydowanie ułatwić Ci życie, codzienne gotowanie i użytkowanie kuchni?

Zastosowanie koszy cargo w meblach kuchennych

Jednym z rozwiązań, które umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni, w szczególności tej trudno dostępnej, jest zamontowanie koszy cargo wykonanych najczęściej z chromowanego lub lakierowanego w danym kolorze drutu. 

To rodzaj szafki, która wysuwana jest na specjalnych szynach, a ze względu na różnorodne wymiary tych systemów, można cieszyć się ich funkcjonalnością zarówno w niewielkich, jak i również dużych i przestronnych kuchniach. 

To akcesorium meblowe, które zamówisz na stronie https://ekorex.pl/cargo-systemy-meblowe, może być zamontowane w wąskich, prostych szafkach, w których chcesz przechowywać słoiki, przyprawy, produkty spożywcze w niewielkich opakowaniach. 

To także narożne kosze cargo, które wysuwają się z trudno dostępnej przestrzeni szafek na rolkach, zapewniając Ci tym samym zagospodarowanie przestrzeni, której bez tej funkcjonalności prawdopodobnie byś nie wykorzystał.

Pomysł na organizację kuchennej strefy zmywania

W planowaniu strefy przeznaczonej na zmywanie naczyń należy uwzględnić nie tylko sam zlew, zmywarkę i ociekacz na umyte naczynia, ale również miejsce, do którego szybko i sprawnie wrzucisz zgromadzone na talerzach odpadki. Taki kosz na wspomniane odpadki najlepiej umiejscowić tuż pod zlewem. Świetnym rozwiązaniem jest tutaj zastosowanie szafki wysuwanej, również na wspomnianym systemie prowadnic. Zamiast kosza można na nich zamontować jeden lub kilka pojemników, jeśli segregujesz odpady. Taka funkcja ułatwi Ci szybsze sprzątanie i sprawniejsze układanie oczyszczonych talerzy do zmywarki lub do zlewu.

Systemy oświetleniowe szuflad

Nie tylko interesujące wizualnie, ale i praktyczne rozwiązanie, które ułatwia wgląd do szuflady, to oświetlenie LED ze specjalnym czujnikiem, który aktywuje światło po wysunięciu szuflady. Jeżeli chcesz uniknąć skaleczenia przy przeszukiwaniu zawartości, świetlik lub taśma ledowa zamontowana może być dla Ciebie nieocenionym ułatwieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj