Metalowa szafa na akta to element umeblowania biurowego, który zapewnia wygodne i bezpieczne przechowywanie dokumentów. Aspekt bezpieczeństwa danych nabiera szczególnego znaczenia wówczas, gdy w firmie oprócz akt pracowniczych gromadzone są również dane osobowe klientów lub kontrahentów. W porównaniu z drewnianymi meble metalowe są wytrzymalsze na obciążenia, nie straszna im wilgoć i trudniej jest je sforsować. W dalszej części tekstu podpowiadamy na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu metalowej szafy.

Szafa metalowa – dlaczego warto ją mieć?

Każda firma, czy instytucja zobowiązana jest przechowywać dokumenty księgowe i akta personalne pracowników. Liczne przedsiębiorstwa usługowo-handlowe gromadzą ponadto dokumentację zawierającą dane wrażliwe swoich klientów oraz partnerów biznesowych, która z czasem staje się coraz bardziej obszerna. Względy organizacyjno-porządkowe oraz troska o ochronę danych osobowych konsumentów domagają się zapewnienia ku temu bezpiecznych warunków. Optymalnym rozwiązaniem w tym zakresie jest wyposażenie biura w metalową szafę. Szafy metalowe  aktowe pozwalają bowiem na wygodne przetrzymywanie w nich segregatorów, zapewniając przy tym porządek, a co najważniejsze – dzięki zamkniętej konstrukcji i wysokiej wytrzymałości materiału – uniemożliwiają dostęp do dokumentów osobom nieuprawnionym.

Jakie korzyści daje metalowa szafa na akta?

Fundamentalną kwestią jest wspomniane wyżej zapobieżenie wyciekowi danych, a zwłaszcza danych wrażliwych. Szafa metalowa, dzięki właściwościom tworzywa z jakiego została wykonana, zapewnia pod tym względem dużo większy poziom bezpieczeństwa niż jej drewniana odpowiedniczka.

Po drugie zamykane meble metalowe chronią dokumenty przed wodą, wilgocią, kurzem i innego rodzaju zabrudzeniami. Szafy w wersji ognioodpornej gwarantują zaś stuprocentową ochronę przechowywanej dokumentacji.

Kolejnym profitem posiadania metalowej szafy jest łatwość jej czyszczenia od wewnątrz oraz z zewnątrz, bez użycia specjalistycznych środków.

O czym należy pamiętać, kupując metalową szafę na dokumenty?

Przymierzając się do zakupu szafy metalowej powinniśmy zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • gabaryt – oprócz dotychczas wytworzonej dokumentacji należy zarezerwować miejsce na kolejne akta;
  • kształt – zależnie od potrzeb do wyboru mamy szafy o orientacji pionowej lub poziomej;
  • sposób otwierania – najpopularniejsze są modele z drzwiami uchylnymi, natomiast w małych biurach lepiej sprawdzą się szafy z szufladami lub modele zamykane żaluzją;
  • marka producenta – aby mieć pewność co do jakości produktu warto zakupić szafę wyprodukowaną przez firmę specjalizującą się w wykonywaniu mebli metalowych, która posiada doświadczenie w branży i dysponuje odpowiednią technologią.

Reasumując, szafy metalowe stanowią niezwykle funkcjonalny element wyposażenia pomieszczeń biurowych. Poza wymiarem praktycznym zapewniają poufność przechowywanej dokumentacji, co jest istotne zwłaszcza wtedy, gdy dotyczy to szerokiej grupy klientów lub interesantów w danej firmie bądź instytucji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj