Odpowiednie biurko komputerowe musi przede wszystkim być wygodne i umożliwiać siedzenie przy nim w zdrowej, ergonomicznej pozycji. Jeśli użytkuje je żarówo dziecko, jak i osoba dorosła albo dzieci o dużej różnicy wzrostu, warto pomyśleć o wyborze modelu regulowanego lub wybrać dwa osobne modele. Biurka komputerowe przydają się nie tylko w domach, ale także firmach, szkołach czy przestrzeniach co-workingowych. Jakie są najważniejsze zasady podczas wyboru tego mebla?

Rozmiar i rodzaj biurka

Dobre biurko powinno być praktyczne, ale także bezpieczne dla osoby, która przy nim siedzi. Musi pozwalać na pracę w pozycji ergonomicznej, która pozwala zachować dobrą kondycję kręgosłupa oraz nadgarstków. Rozmiar biurka powinien być dopasowany przede wszystkim do wzrostu użytkownika, ale także do jego przeznaczenia. Osoby, które pracują twórczo, korzystają nie tylko z komputera czy tabletu, ale także notatek, a czasem wielkoformatowych szkiców i planów. W takiej sytuacji potrzebna będzie przede wszystkim szeroka przestrzeń robocza.

Idealne będzie więc np. biurko narożne. Posiada ono duży blat, na którym spokojnie zmieszczą się wszystkie niezbędne materiały i narzędzia. Dodatkowo wyposażone jest w szafki i szuflady. Blat może być średni lub bardzo długi. Taki mebel świetnie sprawdza się nie tylko w gabinecie czy pokoju dziecka, ale także w wielofunkcyjnym salonie. Wygląda elegancko i nie tworzy wrażenie wizualnego chaosu.

Biurka komputerowe z szufladami i szafkami

Nie bez znaczenia jest także odpowiednia ilość miejsca do przechowywania. Biurka AKORD wyposażone są w szuflady różnej wielkości oraz szafki – otwarte i zamknięte. Wśród dostępnych modeli każdy użytkownik znajdzie dokładnie to, czego szuka. Szuflady mogą być umiejscowione na boku, ale można wybrać także wersję z jedną podłużną szufladę wstawioną zamiast wysuwanej półki na klawiaturę.

Każda szuflada ulokowana jest na trwałych i funkcjonalnych prowadnicach, które gładko pracują, dzięki czemu nie ma ryzyka szarpania. Konfiguracja blatu oraz dodatków w postaci miejsca do przechowywania jest dostępna w wielu wariantach, aby odpowiedzieć na każdą potrzebę użytkownika.

Taka forma biurka idealnie wpasuje się w gotową meblościankę, tworząc spójną całość.

Biurko komputerowe z dostawianym regałem

Świetną opcją jest także biurko ze specjalną dostawką w formie wysokiego, otwartego regału. Jest to doskonały sposób na zyskanie sporej przestrzeni do przechowywania, a jednocześnie zachować porządek na biurku i mieć do wszystkich niezbędnych rzeczy łatwy dostęp.

Taki mebel może służyć nie tylko jako miejsce do pracy czy nauki, ale także domowa biblioteczka, przestrzeń do trzymania zabawek lub dekoracyjnych bibelotów. Można zaaranżować go w taki sposób, aby tworzył z każdym pomieszczeniem spójną całość.

Biurko w formie stołu

Dla fanów minimalizmu wnętrzarskiego idealnym rozwiązaniem będzie proste biurko w formie podłużnego blatu. Taki wolnostojący mebel można umiejscowić w zasadzie wszędzie – wpasuje się w każde pomieszczenie i będzie prezentować się elegancko nawet w części pokoju czy sypialni, zaaranżowanej na niewielki gabinet.

To także idealne rozwiązanie dla uczniów, którzy potrzebują dużo miejsca na książki i notatki, a także dla osób które pracują twórczo lub mają artystyczne pasje.

Jak wybrać idealne biurko komputerowe

Osoby, które pracują zdalnie, uczą się lub w wolnych chwilach lubią spędzać czas na surfowaniu po sieci, graniu w gry czy twórczym pasjom, takim jak rysowanie, potrzebują najczęściej biurka przestronnego, z miejscem na przechowywanie, ale też z dużą przestrzenią roboczą – blatem.

Dobrym wyborem będzie więc zakup prostego biurka z wbudowanymi szafkami, szufladami, a także wysuwaną szufladę na klawiaturę. Ma ona znaczenie szczególnie w przypadku osób, które korzystają z komputerów stacjonarnych, laptopów z dodatkową klawiaturą czy potrzebują przestrzeni na szybki dostęp do dokumentów i notatek.

Można także wybrać proste biurko wolnostojące i dostawić do niej wybrane szafki czy pudełka. Wszystko zależy od przeznaczenia biurka oraz indywidualnych preferencji użytkownika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj