pokój z wykuszem

Wykusz jest ciekawym elementem architektonicznym. Można w bardzo prosty sposób sprawić, by był również praktyczny. Wykusz to nic innego jak przedłużenie naszego domu w postaci przedsionka. Pozwala na łatwe zwiększenie powierzchni domu o kilka metrów kwadratowych, bez dużego wpływu na jego architekturę.

Jak łatwo zaaranżować wykusz?

Wykusz jest z reguły niewielkim przedsionkiem. W zależności od jego wielkości oraz budowy – czy ma on wbudowane okna, czy też nie, możemy go różnie zaaranżować. Wykusz z oknami jest bardzo ładny i łatwo go zaaranżować na miejsce odpoczynku. Wystarczy zabudować miejsce pod oknem tak, by powstał bardzo szeroki parapet. Miejsce to nie będzie stało puste. Zabudowa może posiadać bardzo wygodne półki które dodatkowo dadzą nam ważne miejsce do przechowywania. Parapet wyścielajmy poduszkami, by można było na nim wygodnie usiąść. Z takiego miejsca idealnie możemy wypatrywać naszych gości. Przy niewielkich wykuszach ważny jest każdy kąt, dlatego wiele osób decyduje się na zabudowę. Wtedy wykusz staje się wyłącznie przedsionkiem, w którym zostawimy nasz płaszcz, czy buty. Zabudowa wykusza jest bardzo dobrym pomysłem w przypadku posiadania niewykorzystanej wnęki. Zabudowa w postaci szafy oraz półek na buty sprawdzi się również wtedy, kiedy nie posiadamy w domu wystarczającej ilości miejsca na dużą szafę na ubrania. Wielofunkcyjna szafa zabudowana z lustrem w drzwiach może być strzałem w dziesiątkę. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również zabudowa z szafą, która posiada dodatkowo funkcjonalne siedzisko oraz wieszaki na kurtki oraz parasolki. Warto w takiej zabudowie uwzględnić również półkę na szaliki oraz czapki. Dodatkowa przestrzeń na przechowywanie właśnie tych ubrań znajdzie się nad wieszakami na płaszcze.

Zobacz więcej informacji na temat wykusza: https://wmieszkaniu.pl/wykusz-co-to-jest-wykusz-i-jak-go-wykorzystac-art899.html

Jak wyróżnić wykusz na tle całego budynku?

Wykusz jako element odstający od całej kubatury na pewno sam w sobie będzie wyróżniał się na tle całego domu. Można jednak delikatnie go podkreślić. Dobrym rozwiązaniem jest położenie na tej części domu ozdobnych kamieni. Zamiast jednolitej elewacji możemy także postawić na bardzo modne ostatnio deski drewnopodobne, które także świetnie nadadzą kształtu naszemu wykuszowi. Wiele osób stawia również na wyróżnienie tej części domu za pomocą wyróżniających się okiennic oraz innego koloru elewacji na tej konkretnej części domu. Pozwoli to na podkreślenie wykusza oraz nadanie budynkowi całkowicie innego kształtu. Oprócz tego warto postawić na ciekawe oświetlenie, zwłaszcza przed samym wejściem do domu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj