Chcąc zaaranżować przestrzeń swojego ogrodu, warto uwzględnić w niej odpowiednią architekturę ogrodową. O czym pamiętać projektując ogród dla siebie i rodziny?

Nim przystąpisz do projektowania ogrodu

Gdy już podjąłeś decyzję o tym, że chcesz, aby Twój ogród był czymś więcej niż kawałkiem ziemi z zasianą trawą, powinieneś zastanowić się nad tym, jaką ma pełnić funkcję. Musisz określić, co będzie się na nim znajdować. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydzielić funkcję rekreacyjną, jak i przestrzeń na uprawę warzyw. Jeśli uważasz, że samodzielne zaaranżowanie przestrzeni Cię przerośnie, możesz skorzystać z pomocy profesjonalnego architekta wnętrz. Ja jednak odradzam to rozwiązanie, gdyż samodzielne zaaranżowanie ogrodu jest stosunkowo proste.

Domki ogrodowe – czy powinny znaleźć się w Twoim ogrodzie?

Niezależnie od tego, jaką funkcję ma pełnić Twój ogród, zdecyduj się na domek ogrodowy. Może on bowiem pełnić nie tylko funkcję miejsca relaksu, ale również przechowalni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w okresie jesiennym i zimowym przechowywać w nim narzędzia ogrodowe czy sprzęt do grillowania.

Jeśli zdecydujesz się przechowywać w domku niewielkie akcesoria, możesz zaopatrzyć się w drewniany domek ogrodowy o wielkości 200 x 130 centymetrów. Taka przestrzeń w pełni wystarczy do tego, aby schować w nim kosiarkę czy aluminiowego grilla. Jedną z firm, która zajmuje się sprzedażą domków jest https://nowoczesne-domki.pl/.

Domki drewniane – ich rodzaje i przeznaczenie

Skoro poruszyliśmy już kwestię istotności architektury ogrodowej, zastanówmy się nad rolą wspomnianych domków (w zależności od rodzaju konstrukcji ich przeznaczenie może być różne):

  • Drewniane domki ogrodowe znane również jako altany, pełnią funkcję rekreacyjną i wypoczynkową. Można schronić się pod nią, gdy na zewnątrz panują niekorzystne warunki atmosferyczne.

  • Domki narzędziowe służą do przechowywania w nich narzędzi ogrodowych oraz niewielkiego sprzętu.
  • Klasyczne domki drewniane odpowiednio wyposażone oraz ocieplone mogą pełnić funkcję domków letniskowych. Mogą znajdować się zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i na działkach rekreacyjnych.
  • Wiaty garażowe mają za zadanie chronić samochód przed działaniem warunków atmosferycznych.

Niewielkie domki sprawdzą się również idealnie jako toaleta! Jak widać, domki letniskowe mają naprawdę wiele zastosowań. Dają schronienie i wypoczynek, a odpowiednio wykończone mogą pełnić funkcję letniej rezydencji. Decydując się na ich zakup warto jednak zwrócić uwagę na to, z czego zostały wykonane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj