inteligentna żarówka

Światło w domu bezpośrednio oddziałuje na nasz nastrój oraz komfort życia. Im jaśniejsze światło, tym nasze nastrój będzie lepszy, a kiedy oczekujemy cieplejszego klimatu, wystarczy je delikatnie przyciemnić. Warto także zauważyć, że oświetlenie jest niezwykle istotne, jeśli chodzi o wystrój wnętrza. Dzięki zastosowaniu inteligentnych żarówek, ich posiadacze będą mieli możliwość sterowania oświetleniem całego domu. Takie rozwiązanie nie wymaga profesjonalnej wiedzy czy specjalistycznych instalacji elektrycznych.

Inteligentna żarówka

W przypadku inteligentnych żarówek źródłem światła są LED-y, a nie żarniki. W zależności od modelu mogą być zastosowane w większej bądź mniejszej ilości. Kiedy zdecydujemy się na nieco bardziej zaawansowane żarówki, będziemy mieli możliwość, wybrania nawet kilkunastu milionów kolorów świecenia. Takie żarówki wkręcamy dokładnie tak samo, jak zwykłe. Następnie możemy ją uruchomić, korzystając z włącznika na ścianie, jeśli jednak chcemy wykorzystywać wszelkie funkcje, będziemy zmuszeni do podłączenia jej do naszej domowej sieci.

Jedną z większych zalet takiego rozwiązanie jest jego żywotność. Część producentów zapewnia, że ich żarówki będą służyć nawet 20 lat, przy standardowym, kilkugodzinnym użytkowaniu. W porównaniu do klasycznych modeli to znacznie więcej dodatkowo zużycie prądu jest mniejsze, więc całościowo możemy sporo zaoszczędzić.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Najważniejszym rzeczami, na jakie warto zwrócić uwagę to:

  • Żywotność. Jest to wartość, podawana w godzinach przez producenta, mówiąca nam o długości działania danej żarówki.
  • Łączność bezprzewodowa. Najczęściej spotykane modele to właśnie te, które korzystają z łączności Wi-Fi. Niekiedy możemy spotkać się z żarówkami działającymi w oparciu o Bluetooth, jednak mały zasięg, sprawia, że nie są one zbyt funkcjonalne.
  • Opcja ściemniania. W przypadku tanich żarówek nie będziemy mieli takiej możliwości. Kiedy zdecydujemy się na model z wyższej lub średniej półki, będziemy mieli możliwość ściemniania oraz rozjaśniania.
  • Aplikacja. Chodzi o aplikację na smartfona, dzięki której będziemy mogli sterować oświetleniem. Warto sprawdzić, czy jest ona przejrzysta i dostępna w języku polskim.
  • Barwa światła. Modele z niskiej półki będą świeciły jedynie w białym kolorze. Kiedy zdecydujemy się na droższy model będziemy mogli wybierać przeróżne kolory.

Inteligenta żarówka, to ciekawe rozwiązanie, które ma wiele zalet. Jest funkcjonalna, modernistyczna oraz dzięki niej możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy w długiej perspektywie, dlatego warto się na nią zdecydować.

Więcej na temat inteligentnych żarówek: https://www.dommag.pl/technologia/inteligentna-zarowka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj