W czasach, gdy troska o środowisko nabiera coraz większego znaczenia, warto poszukać alternatyw dla tradycyjnych systemów grzewczych. Jeśli poszukujesz systemu ogrzewania opartego na ekologii, a także pozwalającym Ci zaoszczędzić na rachunkach to ogrzewanie promiennikowe jest dla Ciebie.

Promiennik ciepła, czyli inaczej panel grzewczy jest estetycznym sposobem na ogrzanie budynku, który szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku niewielkich pomieszczeń, ponieważ zajmuje on mało miejsca. Umieścimy go zarówno na wolnym fragmencie ściany, jak i na suficie, a jego montaż jest naprawdę prosty. Działa on na innej zasadzie niż tradycyjny, grzejnik czy piec, ponieważ nie ogrzewa on powietrza, lecz meble i ściany, które oddają energię cieplną do powietrza, dzięki czemu pomieszczenie ogrzewane jest równomiernie bez różnic na wysokości.

Promieniowanie podczerwone wpływa także na osoby przebywające w danym pomieszczeniu, co dodatkowo pozytywnie wpływa na komfort cieplny. Ten system grzewczy sprawia, że zapomnimy o uczuciu zmarzniętych stóp, a ogrzewane pomieszczenie łatwo nabierze optymalnej temperatury bez tworzenia się nieprzyjemnego zaduchu.

Promienniki ciepła, a oszczędności

Jeśli pragniemy zaoszczędzić na ogrzewaniu domu, to warto wcześniej zadbać o jego odpowiednią izolację. Prawidłowo zabezpieczone ściany uniemożliwią ucieczkę ciepłu przekazywanemu przez promiennik. Dodatkowym atutem tego typu ogrzewania jest łatwy i tani montaż, a także mniejsza eksploatacja urządzenia niż w przypadku pozostałych systemów grzewczych.

Promienniki na podczerwień i ich korzystny wpływ na zdrowie

Choć dotychczas przyjęło się, że promieniowanie ma niekorzystny wpływ na zdrowie ludzkie, to w przypadku promienników na podczerwień kwestia ta wygląda zgoła inaczej. Promiennikowy system grzewczy opiera się na podczerwieni oraz falach długich, które są nieszkodliwe zarówno dla skóry, jak i oczu. Wręcz przeciwnie ich korzystny wpływ na kondycję i regenerację na ludzki organizm został już wielokrotnie potwierdzony.

W promiennikach na podczerwień znajdziemy te same elementy grzewcze, z którymi dotychczas mogliśmy spotkać się wyłącznie w saunach, gabinetach medycznych, czy w urządzeniach pozytywnie oddziałujących na napięte mięśnie.

Promienniki podczerwieni doskonale sprawdzą się również w przypadku osób cierpiących na alergie, ponieważ nie wzniecają one cząstek kurzu, dzięki czemu domowa przestrzeń jest wolna od roztoczy czy pleśni i grzybów, a przebywanie w niej jest komfortowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj