Coraz częściej ludzie żyją w biegu i nie mają zbyt wiele wolnego czasu. Chcąc coraz efektywniej ułatwiać sobie życie, tworzone są różnorodne gadżety użytku domowego. Najnowszym bestsellerem stała się inteligentna doniczka. Spełnia ona bowiem, wszystkie niezbędne czynności, które konieczne są do utrzymywania przy życiu, umieszczonej w jej wnętrzu roślin. A co najważniejsze? Otrzymane z niej plony są w 100% naturalne.

Zasada działania inteligentnej doniczki

Inteligentna doniczka wyposażona jest w panele LED, które emitują światło o optymalnej długości fali. Zlokalizowane są one na specjalistycznych wysięgnikach, które delikatnie wtapiają się w oprawę doniczki. Profesjonalnie dobrana barwa światła sprzyja szybkiemu wzrostowi. Doniczka intuicyjnie prowadzi naturalny cykl dnia i nocy na zasadzie 16/8. Oznacza to, iż przez 16 godzin oddaje promienie świetlne, a kolejne 8 godzin jest w trybie nocnym. Ogromną zaletą jest fakt, że doniczkę można umieścić dosłownie wszędzie. Nie ma konieczności ustawiania jej na oknie w pobliżu okna. Nie jest bowiem w ogóle potrzebny dostęp światła naturalnego.

Doniczka do funkcjonowania potrzebuje wkładów nasiennych, specjalnie do niej dopasowanych. To dzięki nim możliwa jest zdrowa oraz naturalna uprawa. Nadają się one zarówno w przypadku roślin pospolitych, jak i tych nietypowych oraz rzadziej spotykanych. Parametry wkładów są rygorystycznie przestrzegane, aby zachować prawidłowy poziom:

  • wilgotności pierwotnej,
  • pH,
  • zawartości składników odżywczych,
  • napowietrzenia korzeni,
  • głębokości posadzenia oraz odległości pomiędzy nasionami.

Dopiero wtedy można mieć pewność, iż systematyczny wzrost roślin jest zagwarantowany. Omawiany wkład należy wymieniać średnio co 6 miesięcy. Do tego czasu zbiory są silnie owocne. Dla każdego gatunku roślin, skład dobierany jest indywidualnie. Wkłady posiadają:

  • składniki odżywcze odpowiednio dobrane dla danej rośliny,
  • organiczne podłoże,
  • organiczne nasiona.

W składzie nie ma pestycydów oraz GMO. A wkłady można kompostować, gdyż są biodegradowalne.

Zalet nie ma końca…

Inteligentna doniczka pamięta także za domowników o systematycznym podlewaniu. Co około miesiąc uzupełnia się zbiorniczek z wodą do pełna. Na tym kończy się cała praca wokoło inteligentnej doniczki. Ona sama pobiera sobie potrzebne ilości wody oraz ściśle dopasowuje się do hodowanych w niej roślin. Jakie zadanie mają jeszcze domownicy? Muszą oni jedynie zbierać gotowe plony i delektować się ich smakiem. Inteligentna doniczka potrafi ułatwić codzienne życie, dodając mu jednocześnie prestiżu. Poprzez designerski wygląd, można ją również traktować jako ponadczasową ozdobę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj