Aby ogrodzenie było stabilne, konieczne jest zastosowanie odpowiednich metod jego wznoszenia. Wiele osób decyduje się m.in. na betonową podmurówkę, która nie tylko prezentuje się bardzo stylowo, lecz także zapewnia bezpieczeństwo na posesji. Jakie ma zalety?

Podmurówka betonowa pod ogrodzenie a ochrona przed wilgocią

Podmurówka betonowa pod ogrodzenie pozwala na uchronienie pozostałych fragmentów całej konstrukcji przed działaniem wilgoci. Na dole znajduje się bowiem murek, a drewniane czy metalowe elementy – nawet na kilkudziesięciu centymetrach wysokości. Dzięki temu nie działa na nie wilgoć z gleby lub ta osadzająca się na roślinności przy płocie. Pozwala to na zachowanie odpowiedniego wyglądu całej konstrukcji przez długi czas. Ma to znaczenie przede wszystkim w przypadku materiałów podatnych na korozję czy próchnienie.

Podmurówka betonowa ogrodzeniowa, czyli ochrona przed zwierzętami

Podmurówka betonowa ogrodzeniowa pozwala również na uchronienie posesji przed obecnością dzikich zwierząt. Niektóre gatunki notorycznie przekopują się tuż pod konstrukcją, przez co docierają na działkę i niszczą rosnące tam rośliny lub powodują ryzyko zarażenia zwierząt domowych.

Podmurówka betonowa ogrodzeniowa jest wkopana w ziemię na odpowiednią głębokość, by mogła być ona w pełni stabilna. Ogranicza to więc możliwości przekopania się pod konstrukcją. Co więcej, zwierzęta nie mogą przejść na działkę przez szczelinę pomiędzy ziemią a ogrodzeniem.

Podmurówka betonowa ogrodzeniowa a ochrona przed kradzieżą

Choć ogrodzenia nie są kradzione zbyt często, w przypadku konstrukcji z ciężkiego metalu jest to możliwe. Betonowa podmurówka pod ogrodzenie sprawia, że rozmontowanie poszczególnych elementów staje się znacznie trudniejsze, zwłaszcza gdy zostały one zatopione w betonie. Demontaż takiej konstrukcji trwa dłużej, dlatego zniechęca potencjalnych złodziei.

ogrodzenie z podmurówką betonową

Elegancka podmurówka betonowa ogrodzeniowa

Podmurówki betonowe pod ogrodzenie są również jego niezwykle stylową częścią. Pozwalają na stworzenie estetycznego efektu, pod warunkiem że wszystkie elementy zostaną do siebie odpowiednio dopasowane. Obecnie beton może być bowiem zdobiony.

Popularnym wyborem jest stawianie na podmurówkę betonową ogrodzeniową, która ma imitować naturalny kamień. Jest ona tańsza niż ten materiał, a jednocześnie pozwala na stworzenie bardzo estetycznego efektu, idealnego do bogatych rezydencji – mówi specjalista z firmy Posesja PLUS.

Beton da się również barwić, choć najczęściej występuje on w podstawowej, szarej wersji. Co więcej, podmurówkę przygotowaną z tego materiału można również pokryć klinkierem czy innymi płytkami, imitującymi cegłę lub kamień. Pozwala to na dopasowanie odpowiedniej kolorystyki i wykończenia tej części ogrodzenia do innych elementów znajdujących się na terenie posesji.

Podmurówka betonowa idealna na grząski grunt

Podmurówka z betonu pod ogrodzenie sprawdza się doskonale także w sytuacji, gdy na danej działce znajduje się dość grząskie podłoże. W ten sposób można je ustabilizować. Na niektórych posesjach zdecydowanie się na taką formę podmurówki jest wręcz konieczne. W innym przypadku płot może zacząć szybko się przechylać, tracąc swoją podstawową funkcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj